Slabší americký dolar vyčkává na dnešní výsledky inflace

Včerejší seance byla ve znamení slábnoucího dolaru, který je trochu nervózní před dnešním vyhlášení inflace. Akciovým trhům pomohl slabší dolar k menším ziskům, kde se S&P 500 zatím drží nad 2600. Slabší dolar se také projevil na devizovém trhu, kde nejvíce posilovaly na páru s dolarem CHF, EUR a JPY. K růstu na devizovém trhy pomáhá také uklidňující se situace na akciovém trhu. Během včerejší seance jsme byli svědky výsledků inflace ve Velké Británii. Spotřební inflace zůstala na 3%, kde se však očekával pokles na 2,9% a jádrová rostla z 2,5% na 2,7%. Libra reagovala na růst inflace posílením, kde ji pomohl na páru GBPUSD i právě slábnoucí dolar. Díky rostoucí inflaci se nyní vyskytuje ideální prostředí pro Bank of England na zvyšování sazeb na příštím, případně přespříštím zasedání centrální banky. Dnes brzy ráno ve 3:00, bylo zveřejněno inflační očekávání na Novém Zélandu, které rostlo na 2,1%. Zprávu vnímá novozélandský dolar jako pozitivní a začal rychle posilovat.

Během dnešní seance, konkrétně v 14:30 budou vyhlášeny dlouho očekávané výsledky inflace v USA. Výsledky inflace budou sledovat investoři napříč kapitálovými trhy. Může totiž ovlivnit jak akciové, tak devizové trhy, ale její dopad je zatím nejistý. Při zrychlení inflace se dá očekávat další korekce na akciových trzích a posílení amerického dolaru. Na její efekt bude třeba si však počkat, vzhledem k aktuálně nejistému chování na trzích. Dále v 14:30 budou v USA zveřejněny maloobchodní tržby. V 16:30 již tradičně zásoby ropy v USA.

Kanadský dolar zůstává nadále poměrně levný. A to i díky ropě, která začátkem měsíce zatím ztrácí. Kanadskému dolaru zatím nepomáhá ani slabší americký dolar a jeho vývoj zůstává nejistý. Dnes ho určitě budou také zajímat výsledky inflace v USA. Z pohledu technické analýzy se nachází pár USDCAD v oblasti konsolidace po rostoucím trendu. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti