Slabší americký dolar vyčkává na dnešní výsledky inflace

Včerejší seance byla ve znamení slábnoucího dolaru, který je trochu nervózní před dnešním vyhlášení inflace. Akciovým trhům pomohl slabší dolar k menším ziskům, kde se S&P 500 zatím drží nad 2600. Slabší dolar se také projevil na devizovém trhu, kde nejvíce posilovaly na páru s dolarem CHF, EUR a JPY. K růstu na devizovém trhy pomáhá také uklidňující se situace na akciovém trhu. Během včerejší seance jsme byli svědky výsledků inflace ve Velké Británii. Spotřební inflace zůstala na 3%, kde se však očekával pokles na 2,9% a jádrová rostla z 2,5% na 2,7%. Libra reagovala na růst inflace posílením, kde ji pomohl na páru GBPUSD i právě slábnoucí dolar. Díky rostoucí inflaci se nyní vyskytuje ideální prostředí pro Bank of England na zvyšování sazeb na příštím, případně přespříštím zasedání centrální banky. Dnes brzy ráno ve 3:00, bylo zveřejněno inflační očekávání na Novém Zélandu, které rostlo na 2,1%. Zprávu vnímá novozélandský dolar jako pozitivní a začal rychle posilovat.

Během dnešní seance, konkrétně v 14:30 budou vyhlášeny dlouho očekávané výsledky inflace v USA. Výsledky inflace budou sledovat investoři napříč kapitálovými trhy. Může totiž ovlivnit jak akciové, tak devizové trhy, ale její dopad je zatím nejistý. Při zrychlení inflace se dá očekávat další korekce na akciových trzích a posílení amerického dolaru. Na její efekt bude třeba si však počkat, vzhledem k aktuálně nejistému chování na trzích. Dále v 14:30 budou v USA zveřejněny maloobchodní tržby. V 16:30 již tradičně zásoby ropy v USA.

Kanadský dolar zůstává nadále poměrně levný. A to i díky ropě, která začátkem měsíce zatím ztrácí. Kanadskému dolaru zatím nepomáhá ani slabší americký dolar a jeho vývoj zůstává nejistý. Dnes ho určitě budou také zajímat výsledky inflace v USA. Z pohledu technické analýzy se nachází pár USDCAD v oblasti konsolidace po rostoucím trendu. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti