Skončí konsolidace na DAXu

Obchodování německého akciového indexu DAX není v posledních dnech ideální. Býčí stroj se zasekl a trh osciluje mezi hodnotami 13 200 a 12 900. Tento vývoj přeje především netrendovým systémům. Vzhledem k uzavírací hodnotě, která odpovídá vrcholu konsolidace, lze očekávat nové prodejní objednávky. Není překvapením, že oscilátor ukazuje překoupené hodnoty, teprve pokud by trh výrazněji uzavřel nad 13 200, získal by prostor k ceně 13 500 a vymanil by se z netrendového prostředí.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti