Skončí konsolidace na DAXu

Obchodování německého akciového indexu DAX není v posledních dnech ideální. Býčí stroj se zasekl a trh osciluje mezi hodnotami 13 200 a 12 900. Tento vývoj přeje především netrendovým systémům. Vzhledem k uzavírací hodnotě, která odpovídá vrcholu konsolidace, lze očekávat nové prodejní objednávky. Není překvapením, že oscilátor ukazuje překoupené hodnoty, teprve pokud by trh výrazněji uzavřel nad 13 200, získal by prostor k ceně 13 500 a vymanil by se z netrendového prostředí.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst