Situace na trzích 9. června

Již několik dní jsou změny na dolarovém trhu mírné, po včerejším pokusu o oživení dnes americká měna mírně ztrácí. Chování dluhopisového trhu je stále pozoruhodné, přičemž výnosy stále klesají (pod 1,52% u 10letých papírů). Na druhou stranu se indexy na Wall Street pohybují kolem posledních maxim. Nevidíme žádné obavy související s zítřejším zveřejněním údajů o inflaci CPI v USA. Věří trh v ujištění činitelů s rozhodovací pravomocí Fedu, že jeho skok bude krátký a dočasný?

Číňany může bolet hlava. Dnes zveřejněná data o inflaci výrobních cen (PPI) vykázala nejvyšší nárůst od roku 2008 (9,0% y / y v květnu proti 6,8% y / y v dubnu). To se neprojevuje v nadměrném nárůstu indexu CPI (1,3% y / y oproti očekávaným 1,6% y / y), ačkoli obvyklý PPI předchází určité trendy. Data také nedávají jüanu moc popudu.

Libra patří mezi nejvýkonnější měny v prostoru G-10 a vyrovnává ztráty po zprávách o odložení závěrečné fáze rozmrazování britské ekonomiky kvůli rostoucí dynamice indické mutace COVID. Slova hlavního ekonoma Bank of England (Andy Haldane), který odešel koncem června, vyžadovala rychlá rozhodnutí o ukončení programu QE, protože ekonomika je jako „spěchající torpédo“ a inflační tlak je stále výraznější. Další schůze BOE je naplánována na 24. června. Na druhé straně zůstává EURUSD stabilní kolem 1,2180 a čeká na zítřejší prohlášení Evropské centrální banky.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.06.2021

12:50

OKEM ANALYTIKA - Jak to vlastně doopravdy FED myslí?

Po první reakci na zprávy „jestřábů“ z FED minulou středu, nastal čas pokusit se je ověřit ...
Podrobnosti

22.06.2021

11:35

Americká pšenice odskočila nahoru

Neuspokojivá kvalita pšenice v USA je hlavně důsledkem nedostatečných srážek
a cena nezůstala bez odezvy ...
Chci číst

22.06.2021

11:12

Rozdíl Brent-WTI je nejnižší od listopadu 2020

Je pozoruhodné, že ceny ropy WTI v poslední době rostly rychleji než ceny ropy Brent. Výsledkem je ...
Chci číst