Situace na trzích 4. března

Po středeční vysoké volatilitě se zdá, že dolar hledá ve čtvrtek směr. V prostoru G-10 ztrácí proti měnám Antipod, stejně jako vůči norské koruně a kanadskému dolaru, a nejvíce posiluje proti švédské koruně, jenu, euru a franku. Celkově však změny nejsou velké.

Po včerejším silném výprodeji se snaží znovu získat Wall Street. Výnosy amerických dluhopisů jsou stále tématem číslo jedna, i když mírně ustupují (10R k 1,45%). Trh stále debatuje o včerejších makro datech - ADP a ISM pro služby za únor nesplnily očekávání a trh také negativně interpretoval rostoucí dílčí složku inflace ISM (index zaplacených cen dosáhl rekordních úrovní). Narůstají obavy z ukotvení vysokých inflačních očekávání, které by současně blokovaly schopnost Fedu jednat, pokud by se pandemie prodloužila. Prozatím se však zdá, že investoři zaznamenali naléhavou intervenci rezervy s cílem stabilizovat situaci na dluhovém trhu. Charles Evans z Fedu, který v noci hovořil, YCC odmítl. Dnes odpoledne máme projev šéfa Fedu Jerome Powella. Uvidíme nějaké pozitivní překvapení? Těžko říct.

V tématu koronaviru a politiky upozorňují slova kancléřky Merkelové, která se dohodla s předsedy vlád jednotlivých spolkových zemí na pětistupňovém plánu rozmrazování v Německu. Dodala však, že prozatím je prioritou udržet dynamiku infekcí pod kontrolou a urychlit proces očkování. Uzamčení tedy potrvá do 28. března. V USA zase vedoucí senátní většiny oznámil, že hlasování o Bidenově stimulačním balíčku může proběhnout v nejbližších dnech.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

12.04.2021

15:20

Před otevřením v USA - FUS500

Americké indexy futures otevírají 0,22% z hlavních indexů (NDX, SPX, DJI) ...
Chci číst

12.04.2021

14:02

Bude Čína regulovat ceny kovů?

Měď dnes klesá - a není to jediný průmyslový kov, který na začátku tohoto týdne zlevnil ...
Chci číst

12.04.2021

12:46

OKEM ANALYTIKA - důvody k obavám?

Když trhy upadnou do fáze „uspokojení“, je třeba věnovat větší pozornost faktorům,
které mohou přispět ke změně rovnováhy sil ...

Podrobnosti