Situace na trzích 27. listopadu

Máme nudné obchodování na trzích - zjevně neexistují katalyzátory, které by mohly výrazněji situací na trzích zahýbat. Na trzích vidíme dozvuk včerejší absence amerických investorů (včerejší oslavy díkůvzdání).

Dolar zůstává slabší, ale jedná se o kosmetické změny. Měny protinožců a Norské koruny fungují nejlépe, což může prokázat, že strategie založené na přijetí vyššího rizika jsou stále výhodnější. Zajímavé je, že australskému dolaru nebránily informace o dalším obchodním tření mezi Austrálií a Čínou - úřady v Pekingu uvalily vysoká cla na dovoz vína. V Evropě zůstávají euro a libra stabilní a čekají na výsledky rozhovorů o nové obchodní dohodě upravující vztahy po brexitu. Vyhlídka na rychlý kompromis však ustupuje, i když vyjednavači ohlásili další kolo schůzí nadcházející víkend.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

20.01.2021

11:47

GBPUSD - velké šance na nové výšky

Kurz GBPUSD se vrátil na 1,37, což bylo do značné míry ovlivněno slovy hlavního ekonoma Bank of England Andyho Haldana.

Chci číst

20.01.2021

11:42

BOC bez překvapení? CAD technicky na důležitém místě

Dnes odpoledne nás bude čekat řada informací z Kanady a především komuniké po setkání místní centrální banky v 4 hodiny odpoledne.

Chci číst

20.01.2021

10:58

Nulový vývoz mědi z Austrálie do Číny v prosinci 2020.

Strana poptávky tento týden dominuje na trhu s mědí. Kupující jsou podporováni obecným optimismem ohledně nadějí na účinnost stimulačního programu USA a mírným oslabením amerického dolaru.

Chci číst