Situace na trzích 26. listopadu

Trhy konsolidují, což není překvapující vzhledem k Dni díkůvzdání v USA, který zpomaluje aktivitu některých amerických investorů i do pondělí (zítra bude obchodování symboličtější a propagace na Černý pátek budou populárnější). Dolar je dnes o něco slabší, futures na americké indexy jsou ráno mírně vyšší, což více souvisí s dobrou náladou v Asii.

Poznámky z listopadového zasedání FOMC zveřejněné včera večer nedaly trhům další impuls. I když se členové FED shodli na tom, že může být nezbytná další podpora v měnové politice, nebyli přesvědčeni, aby ji urychlili. Někteří dokonce uváděli, že prostor pro zvyšování QE by mohl být omezený a že by se centrální banka měla více zaměřit na posun směrem k nákupu dluhopisů s delší splatností.

Euro si dnes vede celkem dobře - kurz EURUSD prolomil důležitou technickou bariéru na hodnotě 1,1930. Je obtížné posoudit, zda to souvisí s očekáváními souvisejícími s dnešními poznámkami Evropské centrální banky, která by měla vrhnout trochu více světla na to, jaké kroky může ECB učinit na zasedání 10. prosince. Odmítnutí scénáře snížení úrokových sazeb (i když se očekává) však dnes může na méně likvidním trhu přidat některé eurové body. V opačném extrému je libra, kde šance na rychlé přijetí nové obchodní dohody klesají. Podle Financial Times tvůrci politik EU uvažují o svolání zvláštního summitu koncem prosince, který by se zabýval předmětem dohody s Velkou Británií.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst