Situace na trzích 25. listopadu

Středa přináší pokusy oživit dolar po mírné korekci na akciových trzích, ke které dochází po silných ziscích z úterního večera - indexy Wall Street vytvořily nové, historické rekordy a spekulace o jmenování Janet Yellenové za šéfku přišly k pozitivním zprávám z posledních dnů Ministerstvo financí v nové administrativě USA.

Dnes je v žebříčku nejslabší měnou australský dolar se ztrátou 0,3%. vůči americkému dolaru poté, co se zveřejněná čtvrtletní data o dokončených stavebních projektech ve třetím čtvrtletí zhoršila, což může mít dopad na výpočty dynamiky HDP zveřejněné příští týden. NZDUSD dnes také mírně ztrácí, což bylo včera rekordně silné po zprávách snižujících pravděpodobnost dalšího snižování úrokových sazeb. Kanadský dolar je také slabší, i když ceny ropy v posledních dnech výrazně vzrostly. Na druhé straně je euro nejsilnější, i když změny jsou mírné a EURUSD flirtuje s 1,19. Libra zůstává stabilní i při čekání na informace o nové obchodní dohodě, i když se GBPUSD nepodařilo překonat pondělní maximum 1,3396.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst