Situace na trzích 24. listopadu

Záhadné posílení dolaru pozorované včera odpoledne a ústup Wall Street byly vymazány. Úterý přináší starý vzorec zpět s větší chutí riskovat. Trhy snižují vyhlídky na nadcházející první očkování ve Velké Británii a USA v příštích 2–3 týdnech, i když existují zprávy, že samotný proces očkování může být pro pacienta nepříjemný, což ho může odradit od příjezdu na nezbytnou druhou dávku (CNBC) . Klíčovou informací dne je však zpráva Wall Street Journal, podle které se bývalá šéfka Fedu Janet Yellenová měla stát vedoucí ministerstva financí ve správě Joe Bidena. Pokud jsou pravdivé, tato informace by mohla předznamenat lepší spolupráci mezi ministerstvem financí a Fedem, ačkoli by se nemělo zapomínat, že republikánský senát může zastavit nadměrné výdaje. Samotný proces Trumpova předání moci bude pravděpodobně plynulý - současný šéf Bílého domu měl pověřit spolupráci se zaměstnanci Bidenu. To může znamenat, že se Trump vyrovnal se svou porážkou a právní kroky, které v některých státech podniká v souvislosti s volebním procesem, již nejsou relevantní.

Dolar dnes úplně oslabuje. Protipodové měny fungují nejlépe, což není výsledkem obvyklé reakce na riziko. Šance na další uvolnění politiky ze strany RBNZ jasně poklesly poté, co byla vláda požádána, aby požádala centrální banku, aby přijala opatření k omezení nadměrného zvyšování cen nemovitostí. Kanadský dolar, švédská koruna a samozřejmě libra jsou také silné ve skupině G10 a samozřejmě libra, která čeká na dokončení rozhovorů o obchodní dohodě koncem tohoto týdne.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

20.01.2021

10:58

Nulový vývoz mědi z Austrálie do Číny v prosinci 2020.

Strana poptávky tento týden dominuje na trhu s mědí. Kupující jsou podporováni obecným optimismem ohledně nadějí na účinnost stimulačního programu USA a mírným oslabením amerického dolaru.

Chci číst

20.01.2021

10:51

EURUSD - je nutný silnější stimul

Před časem jsem napsal, že trh bude na informace z Itálie reagovat stále méně. Hlasování o důvěře, které v obou komorách parlamentu získal předseda vlády Giuseppe Conté, tedy euro podporovalo jen mírně.

Chci číst

20.01.2021

09:41

Situace na trzích 20. ledna

Středa přináší návrat k slabšímu dolaru po zlepšení nálady na akciových trzích. Ačkoli včerejší svědectví kongresu Janet Yellen nepřineslo mnohem víc, než co již trhy věděly...

Podrobnosti