Situace na trzích 23. listopadu

Týden začíná slabším dolarem, který sleduje lepší náladu na globálních trzích. Zprávy o přetrvávajících negativních statistikách COVID-19 jsou zastíněny pozitivními informacemi o vakcínách a nadějemi na dohodu o fiskálním balíčku.

Vakcína Pfizer / BioNTech může být ve Velké Británii registrována dokonce 1. prosince a v USA o 10 dní později. Dohled USA zároveň souhlasil s masovou léčbou přípravkem Regeneron, což je vysoce účinný lék ve vážnějších případech koronaviru. AstraZeneca zároveň informovala o výsledcích své práce - účinnost její vakcíny je něco přes 70%, i když v závislosti na dávce byl výsledek také 90%. Výhodou je, že jej lze skladovat v běžné ledničce.

Jednotlivé vlády rovněž oznamují postupné rušení sociálních omezení, s výjimkou Německa, které původně oznámilo, že současná omezení budou platit také v prosinci. Ve Francii budou omezení zrušena ve třech fázích, z nichž první začne 1. prosince. Ve Velké Británii mají být omezení zrušena 2. prosince.

V USA se říká, že demokraté se spíše dohodnou s republikány v Senátu na „zkráceném“ fiskálním balíčku prosazovaném senátory. Podle zpráv NYT vidí lidé Joe Bidena na začátku příštího roku rostoucí riziko velkých ekonomických problémů, pokud ekonomika nezíská žádnou podporu.

V Evropě pokračuje vlákno týkající se brexitu. Podle zpráv obou stran je obchodní dohoda téměř hotová a na její práci se osobně podílel premiér Johnson, který nevylučuje rozhovory na toto téma s vedoucím Evropské komise. Libra je dnes nejsilnější měnou v prostoru G-10. Kurz GBPUSD jasně prolomil nad posledním listopadovým maximem na 1,3310.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst