Situace na trzích 22. února

Pondělí přineslo na širokém trhu zvýšení dolaru, což se vysvětluje dalším nárůstem výnosů amerických dluhopisů. U desetiletých referenčních hodnot dosáhly rekordních 1,39%. Korekce je viditelná na akciových trzích v Asii a při otevření v Evropě. Akciové trhy mohou poškodit spekulace, že Bílý dům považoval zavedení zdanění finančních transakcí za prvek omezující riziko podobné situace v akciích GameStop (informace poskytla CNN).

Dnes bude libra přitahovat pozornost - v 16:30 polského času má premiér Johnson předložit tzv. plán pro ekonomické rozmrazování a v 20:00 se bude konat speciální tisková konference. GBPUSD, poté, co přes noc prolomil nové maximum na 1,4050, nyní klesl pod 1,4000. Kupujete fámy, prodáváte fakta? Podle zpráv budou první školy otevřeny (od 8. března), ale další hlavní kroky se mohou uskutečnit nejdříve v dubnu.

Za zmínku stojí také novozélandský dolar, který podpořilo rozhodnutí agentury S&P, která zvýšila rating země na AA + z AA, což bylo odůvodněno skutečností, že se země s pandemií lépe vyrovnává a mohou těžit z vyhlídek na globální hospodářské oživení. NZDUSD se prolomil na nové maximum na 0,7334, ale byl rychle uhasen a klesl pod maximum z počátku ledna na 0,7314.

ZAR a MXN dnes dosahují nejhorších výsledků a ve skupině G-10 se NOK ... a CHF daří špatně, i když o větší aktivitě ze strany SNB není mnoho informací.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst