Situace na trzích 22. ledna

V pátek ráno vidíme pokus zvýšit dolar na širokém trhu, což může souviset s ochlazujícím sentimentem na akciových trzích. Na Wall Street jsme měli zisk, zatímco asijské nálady ovládly obavy nad COVID-19. Podle zpráv je plánováno zablokování v části hongkongské oblasti, ale další omezení se budou týkat i vybraných měst v Číně - místní úřady se obávají přenosu viru v souvislosti s nadcházejícími oslavami čínského nového roku. Vlákno americko-čínských vztahů se objevuje také v titulcích agenturních zdrojů. Nová vedoucí ministerstva financí Janet Yellenová připustila, že USA přezkoumají nezákonné čínské praktiky, ačkoli dodala, že po hloubkové analýze a konzultacích se spojenci budou podniknuta další opatření proti Pekingu. Juan dnes vůči dolaru ztrácí 0,32%, ale jedná se o korekci jeho posílení zaznamenaného v posledních dnech.

Dnes nejslabší měny zahrnují ty, které byly dříve nejsilnější, tj. norská koruna, kanadský dolar (nedávno získaný po rozhodnutí Bank of Canada), antipodové měny (AUD a NZD) a libra. Nejsilnější ve skupině G-10 je euro, které dříve kvůli obavám ze zasedání ECB zaostávalo. Ty se včera nepotvrdily - osoby s rozhodovací pravomocí v centrální bance nejsou vůči prognózám tak pesimistické a nevidí příliš velké problémy se silnou měnou. To se zdá být potvrzeno bleskovými údaji PMI za leden o výrobě a službách pro eurozónu, které jsou v rozmezí očekávání. Australský dolar by mohl být navíc zraněn údaji o maloobchodních tržbách, které v prosinci poklesly o 4,2%. m / m. Podobné zklamání z dynamiky spotřeby je patrné ve Velké Británii - zde byl nárůst tržeb pouze 0,3%. m / m. Výsledkem je, že sazba GBPUSD klesla dokonce na 1,3653, ale nyní je zpět na 1,37. Zajímavé je, že novozélandskému dolaru nepomohla lepší makro data. Inflace CPI ve čtvrtém čtvrtletí zůstala na 1,4%. y / y, což bere argumenty RBNZ o možném uvolnění politiky v budoucnu. Šance na takový scénář v měnové politice se však již nějakou dobu snižují.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst