Situace na trzích 21. ledna

Čtvrtek přináší v hlavním žebříčku mírné oslabení dolaru. Člověk má dojem, že inaugurace Bidenovy vlády je pro investory na akciových trzích více vzrušující - indexy Wall Street se včera propadly na nová maxima - zatímco devizový trh zůstává trochu stranou. Nyní, když mediální show skončila, se pozornost trhů zaměří na analýzu aktuálního dění a skutečné zhodnocení toho, co Joe Biden „navrhuje“ na finanční trhy, a také na to, jaké jsou skutečné příležitosti. To je místo, kde vztahy Senátu upozorní v souvislosti s tím, jak republikáni přistupují k fiskálnímu balíčku 1,9 bilionu dolarů navrženému minulý týden - je zapotřebí minimálně 60 hlasů, což znamená, že demokraté musí hledat další podporu. Nemusí to být snadné a bitva se bude bojovat o každý zákon, i ten méně kontroverzní.

Dnes přitáhnou pozornost i události mimo USA. V 10:00 jsme se dozvěděli rozhodnutí Norges Bank, které ničím nepřekvapilo. Rozhodnutí turecké banky, očekávané na 12:00, zejména proto, že trh je rozdělen, pokud jde o to, zda lze očekávat další zvýšení úrokových sazeb (dřívější přesun na 17,00% vedl v posledních týdnech k posílení liry). Nejzajímavější událostí bude setkání Evropské centrální banky - ale ne oznámení na 13:45, pouze tisková konference šéfa této instituce, která začne v 14:30. Pozornost je třeba věnovat komentářům k ekonomické situaci se zprávami o prodloužení blokování a potenciální připravenosti ECB na další opatření a možným odkazům na směnný kurz eura.

Dnes je libra nejsilnější (oživení po včerejším prohlášení šéfa Bank of England, který nečekaně připustil, že scénář negativních úrokových sazeb je nepravděpodobný, ale tato možnost by měla zůstat v nástrojích centrální banky), stejně jako skandinávské koruny a měny Antipodes (tradiční systém rizik ). Australská měna byla navíc podpořena údaji o trhu práce - míra nezaměstnanosti v prosinci klesla na 6,6%. Na trhu s jeny nedochází k žádným významným změnám - dnešní zasedání Bank of Japan bylo nudné.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst