Situace na trzích 20. listopadu

Dolar v pátek nejde žádným jasným směrem, stejně jako akciové trhy. Pozvednutí na Wall Street včera odpoledne bylo po uzavření spotového obchodu náhle vymazáno, protože se objevily zprávy o konfliktu mezi Fedem a státní pokladnou. Steven Mnuchin požádal Federální rezervní systém o vrácení nevyužitých prostředků v řadě záchranných programů realizovaných na jaře na základě tzv. Zákon CARES (přibližně 455 miliard USD), který to odůvodňuje plánem přidělit tyto prostředky jinému účelu podpory ekonomiky. Výše uvedené programy pomoci měly vypršet na konci roku, ale podle FED by měly být zachovány v kontextu návratu jasné vlny pandemie. Je těžké posoudit, která strana je právě tady, ale samotná skutečnost sporu mezi dvěma klíčovými institucemi, které by měly navzájem spolupracovat, nebyla dobře přijata. Zejména proto, že situace týkající se statistik COVID zůstává napjatá. Včera počet nových případů v USA dosáhl 190 000, což posílilo očekávání ohledně zavedení dalších omezení ze strany státních orgánů (zejména před příští týden Dne díkůvzdání). Díky tomu se vedoucí představitelé Kongresu rozhodli obnovit jednání o fiskálním programu, ale také o zákoně o veřejných výdajích, kterým je vyhnout se tzv. odstavení vlády po 11. prosinci.

Ve skupině G-10 si nejlépe vedou antipodové měny (AUD a NZD), i když změny nejsou velké (nepřesahující 0,25%). To zahrnuje výsledek překvapivě silného maloobchodního prodeje v Austrálii za říjen. Čínský jüan zůstává dnes stabilní poté, co Čínská lidová banka ponechala úrokové sazby beze změny. Dnes ráno nedojde k výrazným změnám libry, i když situace zůstává napjatá. Opakují se však spekulace, že hlavní obrysy obchodní dohody mohou být dohodnuty již příští týden, i když strana EU znovu opakuje, že v klíčových otázkách se věci nepohnuly kupředu.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

 


Nejnovější analýzy

06.05.2021

09:45

Situace na trzích 6. května

Ve čtvrtek dolar své předchozí zisky odevzdal zpět. Pohyb je viditelný napříč trhem, pouze JPY a GBP jsou o něco slabší ...
Podrobnosti

06.05.2021

09:28

Cena kávy na nejvyšších úrovních za poslední 4 roky

Strana poptávky v posledních týdnech ovládla široký trh se zemědělskými komoditami. Ceny obilovin pozoruhodně rostou, ale nejen to. Poslední týdny patřily také mezi kupující na trhu s kávou.

Chci číst

06.05.2021

08:23

Ranní přehled 6. května

Asijská seance: Hlavní měnový pár zůstává při obchodování v Asii stabilní. Juan klesl na týdenní minimum, což se vysvětluje silnějším dolarem.

Podrobnosti