Situace na trzích 2. února

V úterý ráno jsou změny na trhu kosmetické. Americký dolar na širokém trhu mírně ztrácí, ale nejslabší měnou je australský dolar, který byl překvapen holubičím poselstvím z Bank of Australia. Na dnešním zasedání ponechala RBA úrokové sazby beze změny (hlavní sazba zůstala na 0,1%), neočekávaně zvýšila program nákupu aktiv o 100 miliard AUD a banka má pro tento účel vyčlenit 5 miliard AUD týdně. Tyto akce mají být přijaty od dubna, kdy má vypršet současný program QE. Dnešní prohlášení navíc ukazuje, že téma zvyšování úrokových sazeb se vrátí nejdříve za 3 roky, protože v roce 2024 sazba AUDUSD zůstane pod podporou prolomenou před několika dny na 0,7637.

Americký akciový trh včera ukončil obchodování na solidním kladném území. Sentiment na Wall Street podpořily zprávy ze včerejšího setkání skupiny republikánských senátorů s prezidentem Joe Bidenem v návaznosti na jejich nabídku podpořit některé covidové poukázky z balíčku stimulačních opatření 1,9 bilionu dolarů, který byl odhalen v lednu. Hrstka republikánů je považovala za docela produktivní a věcné a senátor Collins dokonce nevyloučil, že budou uvažovány i další návrhy zákonů. Prezident Biden později dodal, že je odhodlán prosadit celý balíček řešení a že demokraté se již připravují na formu usmíření.

Včera večer si euro vedlo špatně. Kurz EURUSD klesl na 1,2055, i když dnes je vidět mírný odraz. To je výsledek informací o tření v rozhovorech o budování široké vládní koalice v Itálii. GBPUSD dnes ráno flirtuje s 1,37. Objevily se zprávy, že předseda vlády Boris Johnson měl pověřit ministry přípravou plánu na otevření škol, protože vrchol infekcí COVID ve Velké Británii je za námi.

Dnes bude kalendář zaměřen na údaje o HDP za čtvrté čtvrtletí v eurozóně na 11:00 a večerní prohlášení zástupců Fedu.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

12.04.2021

15:20

Před otevřením v USA - FUS500

Americké indexy futures otevírají 0,22% z hlavních indexů (NDX, SPX, DJI) ...
Chci číst

12.04.2021

14:02

Bude Čína regulovat ceny kovů?

Měď dnes klesá - a není to jediný průmyslový kov, který na začátku tohoto týdne zlevnil ...
Chci číst

12.04.2021

12:46

OKEM ANALYTIKA - důvody k obavám?

Když trhy upadnou do fáze „uspokojení“, je třeba věnovat větší pozornost faktorům,
které mohou přispět ke změně rovnováhy sil ...

Podrobnosti