Situace na trzích 2. března

V úterý zisky dolaru na širokém trhu následovaly po slabším sentimentu v Asii. Agentury citují prohlášení šéfa čínského regulátora (CBIRC), který poukázal na nutnost přijmout opatření ke snížení nadměrného pákového efektu v realitním sektoru a lepší kontrole přílivu spekulativního kapitálu. Zejména proto, že je nafouknutý nejen čínský trh s nemovitostmi, ale riziko prasknutí bublin v USA a Evropě se zvyšuje. Pro investory v Asii je to také signál, že čínská centrální banka nemusí být příliš dychtivá přijmout opatření ke zmírnění měnové politiky v kontextu nedávných údajů o inflaci a údajů PMI.

Po včerejších silných ziscích na Wall Street podléhají futures na americké indexy korekci. Nová zpráva zdůrazňuje prohlášení vůdce senátní většiny v Senátu, který nevyloučil, že o stimulačním balíčku Joe Bidena bude hlasováno později tento týden, a demokratický senátor Joe Manchin připustil, že potenciální změny návrhu zákona jsou stále v diskusi.

Dnes je v agenturních tématech vlákno z dokončeného setkání RBA (Bank of Australia). V měnové politice nedošlo k žádným změnám (hlavní úroková sazba zůstala na 0,1%, stejně jako cíl pro výnosy 3letých dluhopisů a program QE je stále na 100 miliard AUD). Sdělení rovněž vyjádřilo vůli navázat v případě potřeby na program nákupu aktiv. Očekávání holubičího trhu byla po pondělní aktivitě RBA na aukci dluhopisů vyšší, proto je výprodej AUDUSD malý. Pokud mluvíme o Antipodech, stojí za to věnovat pozornost i prohlášení zástupce RBNZ (Hawkesby), který jasně uvedl, že centrální banka by nyní měla být trpělivější a neměla by přijímat příliš ukvapené kroky, které by mohly předznamenat odklon od uvolněná politika. To lze dokonce rozšířit, aby v případě potřeby zahrnovalo další akce. Tyto jasnější „holubičí“ výroky posledních dnů dnes tvrdě zasáhly NZD, která je nejslabší v prostoru G-10.

Dnes je dominantní slabostí ve skupině měn rozvíjejících se trhů, ale také v našem regionu. Naproti tomu v žebříčku G-10 si frank stále vede špatně, ale ani švédská koruna a euro nejsou na vítězných vlnách. Jednotná měna je poškozena holubičími prohlášeními zástupců Evropské centrální banky, stejně jako přetrvávající obtížnou pandemickou a očkovací situací v EU. Dřívější očekávání, že budou v příštích týdnech představeny programy ekonomického odmrazování, byla (na nějakou dobu?) potlačena. O tom, jak si uzamčení vybírá svou daň, svědčí například údaje o noční můře z Německa o maloobchodním prodeji, které v lednu neočekávaně poklesly o 4,5 procenta. m / m a 8,7% y / y EURUSD dnes testoval oblast 1,20.

Co dnes? Kalendář odečtů maker není příliš těsný. V USA bude večerní prohlášení členů FED (Brainard a Daly) věnováno pozornost, ačkoli slova dalších zástupců této skupiny (například ze včerejšího večera) ukazují, že nevidí (nebo nechtějí) problémy na trhu dluhu. Mezitím výnosy 10letých amerických dluhopisů po včerejším poklesu na přibližně 1,40%, dnes zůstávají stabilní kolem 1,42–1,43%.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

12.04.2021

15:20

Před otevřením v USA - FUS500

Americké indexy futures otevírají 0,22% z hlavních indexů (NDX, SPX, DJI) ...
Chci číst

12.04.2021

14:02

Bude Čína regulovat ceny kovů?

Měď dnes klesá - a není to jediný průmyslový kov, který na začátku tohoto týdne zlevnil ...
Chci číst

12.04.2021

12:46

OKEM ANALYTIKA - důvody k obavám?

Když trhy upadnou do fáze „uspokojení“, je třeba věnovat větší pozornost faktorům,
které mohou přispět ke změně rovnováhy sil ...

Podrobnosti