Situace na trzích 19. listopadu

Ve čtvrtek americký dolar posiluje prakticky proti všem hlavním měnám, což bylo vysvětleno horší náladou na akciových trzích. Pod záminkou jsou zhoršující se statistiky pandemie v Japonsku (rekordní počet nových případů v Tokiu), ale také obtížná situace v USA. Včera večer se starosta New Yorku rozhodl zavřít školy - není to velké překvapení, ale trh věří, že to může ukázat, kde budou přijata opatření. Rostou obavy ze zvýšených omezení ze strany státních orgánů, zejména před příští týden díkůvzdání (což obvykle znamená větší mobilitu a sociální kontakty). Investoři rovněž věnovali pozornost prohlášení místopředsedy FED (John Williams), který uvedl, že nedostatek očekávané fiskální podpory může mít v následujících měsících negativní dopad na americkou ekonomiku.

Mezi nejslabší měny současnosti patří skandinávské koruny (citlivé na změny globálního sentimentu), ale také britská libra. Trh zde negativně reagoval na zprávy, že evropští lídři očekávají, že Evropská komise zahájí pohotovostní plán pro přípravu na brexit bez dohody, pokud nebude obchodní dohoda v následujících dnech podepsána. Jeho předpoklady lze dnes představit. Teoreticky se jedná o standardní opatření zaměřená na snížení nejistoty (zejména pro podniky), ale pro trh je to také signál, že vstupujeme do období velkých turbulencí.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

06.05.2021

10:50

EURUSD - krátký pokus o zotavení?

EURUSD využívá globální slabost dolaru a snaží se jasněji vrátit nad úroveň 1,20 ...
Chci číst

06.05.2021

09:45

Situace na trzích 6. května

Ve čtvrtek dolar své předchozí zisky odevzdal zpět. Pohyb je viditelný napříč trhem, pouze JPY a GBP jsou o něco slabší ...
Podrobnosti

06.05.2021

09:28

Cena kávy na nejvyšších úrovních za poslední 4 roky

Strana poptávky v posledních týdnech ovládla široký trh se zemědělskými komoditami. Ceny obilovin pozoruhodně rostou, ale nejen to. Poslední týdny patřily také mezi kupující na trhu s kávou.

Chci číst