Situace na trzích 19. listopadu

Ve čtvrtek americký dolar posiluje prakticky proti všem hlavním měnám, což bylo vysvětleno horší náladou na akciových trzích. Pod záminkou jsou zhoršující se statistiky pandemie v Japonsku (rekordní počet nových případů v Tokiu), ale také obtížná situace v USA. Včera večer se starosta New Yorku rozhodl zavřít školy - není to velké překvapení, ale trh věří, že to může ukázat, kde budou přijata opatření. Rostou obavy ze zvýšených omezení ze strany státních orgánů, zejména před příští týden díkůvzdání (což obvykle znamená větší mobilitu a sociální kontakty). Investoři rovněž věnovali pozornost prohlášení místopředsedy FED (John Williams), který uvedl, že nedostatek očekávané fiskální podpory může mít v následujících měsících negativní dopad na americkou ekonomiku.

Mezi nejslabší měny současnosti patří skandinávské koruny (citlivé na změny globálního sentimentu), ale také britská libra. Trh zde negativně reagoval na zprávy, že evropští lídři očekávají, že Evropská komise zahájí pohotovostní plán pro přípravu na brexit bez dohody, pokud nebude obchodní dohoda v následujících dnech podepsána. Jeho předpoklady lze dnes představit. Teoreticky se jedná o standardní opatření zaměřená na snížení nejistoty (zejména pro podniky), ale pro trh je to také signál, že vstupujeme do období velkých turbulencí.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

30.11.2020

16:39

EURUSD oťukává hladinu 1,2000

Pondělí přináší slabší dolar, ale změny nejsou velké.....
Chci číst

30.11.2020

15:25

Před otevřením v USA

Futures na americký index naznačují potenciální otevření blízko pátečnímu close.

Chci číst

30.11.2020

13:34

USDCNH - stabilní navzdory lepšímu PMI

Výpočty čínských indexů PMI za listopad vydané přes noc pozitivně překvapily, ale nepodařilo se mu posílit (jüan) vůči americkému dolaru, který je dnes v nastavení více měn slabší.

Chci číst