Situace na trzích 18. ledna

Posílení dolaru zaznamenané v pátek uprostřed slabší nálady na akciových trzích pokračuje i v pondělí, i když změny nejsou obrovské. Dnes v USA máme Den Martina Luthera Kinga, proto bude aktivita na trhu nižší než obvykle a investoři budou připraveni o „kompas“ z Wall Street.

Pokud jde o makro čtení, pozornost přitahují údaje z Číny. Dynamika HDP ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla 6,5%. meziročně oproti očekávaným 6,1% meziročně a 4,9% y / y dříve, ale čtvrtletní data zklamala, s nárůstem o 2,6%. q / q versus očekávaných 3,2 procenta. q / q a méně než posledních 2,7 procenta. k / k. Dynamika průmyslové produkce v prosinci byla vyšší (7,3% r / r), ale slabší maloobchodní tržby (4,6% r / r) a investice v aglomeracích (2,9% r / r).

Yuan dnes přesto ztrácí a graf USDCNH ukazuje únik z krátkodobé konsolidace. Yuan je také ovlivněn nedávnými zprávami o rostoucím počtu případů COVID v Číně. Ačkoli se jedná o mikroskopickou dynamiku ve srovnání se zbytkem světa, místní úřady berou tyto případy velmi vážně. Mezi nejslabší měny dnes patří Antipody a Skandinávská koruna, což potvrzuje režim risk-off, který na trzích stále existuje. Jen je nejsilnější (což může být ovlivněno slabším sentimentem na akciových trzích), ale těsně za ním je euro, které s dolarem mírně ztrácí. Pokles EURUSD se zastavil před podporou na 1,2058. Objevily se zprávy, že nejméně 12 opozičních senátorů může podpořit italského premiéra Contého při dnešním hlasování o důvěře vládě, která však scénář odmítnutí nevymaže. Na druhé straně přišlo několik uklidňujících zpráv z Německa - hlas pro nového šéfa CDU získal Armin Laschet, pomazaný Angelou Merkelovou, což zvyšuje šance na zachování současné politické linie.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst