Situace na trzích 15. října

Včerejší slabší uzavření Wall Street negativně ovlivňuje sentiment ostatních aktiv.

Čtvrtek je dalším dnem, kdy dolar na širokém trhu přidává zisky a změny jsou jasnější. Téma COVID-19 a potřeba zavést další omezení (mini-lockdowns, zákaz vycházení atd.) se mezi investory stávají stále populárnějšími, což může mít po silném propadu v březnu a dubnu negativní dopad na oživení ekonomiky pozorované v posledních měsících. Subjekty s rozhodovací pravomocí stále popírají možnost návratu k jarnímu režimu uzamčení, ačkoli, jak dodávají, je situace stále obtížnější a náročnější. Tato rostoucí nejistota odrazuje od nadměrného riskování.

Zatímco na začátku týdne oslabovaly hlavně měny rozvíjejících se trhů, které se tradičně považují za rizikové a méně likvidní, nyní se úzkost začíná projevovat v hlavních měnách G-10. Dnes jsou měny protinožců nejslabší, ale to je nepřímý výsledek slov šéfa Bank of Australia, který výslovně oznámil, že bude nutné další uvolnění politiky.

Na měnových párech EURUSD a GBPUSD je situace relativně stabilní - neklesli jsme pod 1,17 a libra jen mírně korigovala včerejší nárůst odpoledne. Setkání premiéra Johnsona s vedoucím Evropské komise vyjasnění nepřineslo, ačkoli strany uvedly, že rozhovory nezastaví. Summit EU o brexitu začíná dnes, ale nikdo nepočítá s tím, že z toho něco bude. Podle analytiků společnosti Goldman Sachs bude zkrácená dohoda o nulovém tarifu možná až v listopadu.

Podobná situace je u čtvrtého fiskálního balíčku v USA. Včerejší slova Mnuchina a dřívější slova Pelosiho nepochybují o zkráceném podpůrném balíčku v hodnotě 500 miliard USD. Předvolební období není čas na taková rozhodnutí.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

27.10.2020

15:33

Nízká kvalita pšenice v USA

Cena pšenice v USA se minulý týden po sérii předchozích posilování pohybovala kolem 6,30 USD za bušl. Technicky však tento trh dosáhl překoupené oblasti, kterou indikují oscilátory.

Chci číst

27.10.2020

14:32

S&P500: výkyvy konsolidace

Futures S&P500 (+ 0,34%) dávají určitou naději, že Američané začnou obchodovat v úterý s mírnými korekčními změnami.

Chci číst

27.10.2020

13:05

Klidná relace na trhu se zlatem

Dnešní seance na trhu se zlatem je obdobím poměrně úzké konsolidace kotací zlata. Cena drahých kovů se pohybuje v oblasti 1900-1910 USD za unci a snaží se zůstat nad hranicí 1900 USD za unci.

Chci číst