Situace na trzích 14. září

V úterý ráno zůstávají indikace dolaru smíšené, protože klíčová publikace pro tento trh je stále před námi - mluvíme o srpnovém čtení inflace CPI, které bude oznámeno na 14:30. Prognózy naznačují mírný výběr (na 5,3% meziročně a 4,2% meziročně pro základnu), ačkoli po vysokém pátečním odečtu PPI má trh určité pochybnosti. Čtení v souladu s očekáváním tedy již může být přijato s úlevou. Poté se pozornost trhů zaměří na zprávy USA naplánované na další dny - průmyslová výroba, maloobchodní tržby, sentiment spotřebitelů - které ukážou, jak se ekonomika vyrovnala v další vlně pandemie. Rovněž umístí trhy na zasedání Fedu naplánované na 22. září.

Smíšené nálady převládají také na akciových trzích, které také čekají na data USA. Výnosy amerických dluhopisů zůstávají stabilní - u 10letých papírů se pohybují kolem 1,34 procenta. Nejslabší měnou současnosti je australský dolar, který koriguje včerejší posílení. Důvodem jsou slova prezidenta RBA, který přiznal, že byl hluboce překvapen, že trh zvyšuje ceny v případě zvýšení úrokových sazeb v letech 2022-23, a dodal, že prognóza centrální banky, že k tomu dojde až v roce 2024, zůstává nezměněna. Podle Philipa Lowea budou nedávná pandemická omezení ve třetím čtvrtletí poznamenána ekonomickým růstem, neměla by však být významná a ovlivnit dlouhodobý růst. Nejnovější data COVID z Austrálie naznačují, že jsme s největší pravděpodobností překročili vrchol infekce.

Skandinávské koruny a libra zůstávají mezi nejsilnějšími měnami. SAI diskontuje potenciální výlet Norges Bank příští týden a příliš si nedělá starosti s výsledky parlamentních voleb, které vyhrála levicová strana práce. Švédskou korunu podpořily údaje o inflaci CPI, které předčily očekávání (2,1% meziroční v srpnu a 1,4% meziroční základní sazba), což může zvýšit tlak na Riksbank. Mezitím může síla libry trochu překvapit v kontextu údajů o smíšeném trhu práce zveřejněných v úterý ráno.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

23.09.2021

13:40

OKEM ANALYTIKA - překroucená logika trhů?

Chování trhů ve čtvrtek ráno může být trochu záhadné v kontextu včerejší zprávy od Fedu, která byla více „jestřábí“ ...
Podrobnosti

23.09.2021

10:05

Situace na trzích 23. září

Čtvrteční ráno přineslo oslabení dolaru a pokračování zisků na akciových trzích, přestože včerejší zpráva od FED nevypadla „holubičí“ a situace kolem Evergrande zůstává nervózní ...
Podrobnosti

23.09.2021

08:30

Zlato: mírná reakce na komuniké Fedu

Včerejší zasedání na trhu se zlatem bylo téměř zcela podřízeno čekání na vyjádření Federálního rezervního systému ...
Chci číst