Situace na trzích 13. září

Nový týden přináší pokračování dřívějšího zhodnocení dolaru, i když dynamika tohoto kroku začíná poněkud slábnout. Pozoruhodný je pokus o odražení na akciových trzích - je to vidět na futures kontraktech na americké indexy, ale také na chování evropských indexů po otevření trhů. Lepší sentiment na akciových trzích může dát impuls k širšímu oživení rizikových aktiv, která byla v poslední době nadhodnocena. Důvodem byly obavy související s vývojem varianty Delta a jejím dopadem na hospodářské oživení - jedna z vlivných investičních bank zahájila sérii porážek zveřejněním nižších prognóz ekonomického růstu pro USA na druhé pololetí na začátek minulého týdne. Prostě statistiky americké delty se začínají stabilizovat a týdenní průměr začíná mírně klesat. V posledních dnech jsme však byli svědky skutečné záplavy prognóz amerických bank ohledně korekce na akciových trzích do konce roku. To se nepřímo shoduje s informacemi o zvýšení daní plánovanými demokraty (sazba CIT 26,5%, u kapitálových zisků 28,8%a minimum u zisků v zahraničí 16,5%), i když to není překvapení. Zdá se tedy, že hodně bude také záviset na tom, jaké kroky Fed rozhodne. Zde se mohou ukázat jako důležité srpnové údaje o inflaci CPI, se kterými se seznámíme v úterý. Mohou ovlivnit očekávání ohledně zprávy po zasedání FED naplánovaném na 22. září - v souvislosti s hodnocením pravděpodobnosti zúžení na začátku listopadu.

Pokud v příštích dnech přetrvá lepší sentiment na akciových trzích, dolar začne nedávné posilování korigovat jasněji. Měny antipodů přitáhnou pozornost, zejména novozélandský dolar, kde se pandemická situace také pomalu začíná stabilizovat, a trh se může i v následujících měsících pokusit zlevnit potenciální pohyby z RBNZ - zde se mohou obrátit čtvrteční údaje o HDP za druhé čtvrtletí klíčový význam. Bude také vhodné sledovat chování australského dolaru v kontextu řeči šéfa RBA naplánované na zítra a čtvrtečních údajů o trhu práce - investoři budou chtít zkontrolovat, do jaké míry může nejnovější rozhodnutí RBA o nákupech aktiv změnit vnímání osob s rozhodovací pravomocí na rok 2022. libra kvůli řadě makro publikací (trh práce, inflace, maloobchodní tržby), ale také politickým faktorům (průzkumy veřejného mínění ukázaly, že se voliči otočili zády k toryům poté, co premiér Johnson navrhl daň a zvýšení sociálního zabezpečení).

Dnes jsou frank a jen v žebříčku nejslabší. Švýcarské měně ublížilo prohlášení zástupce SNB (Zurbruegg), který dal jasně najevo, že negativní úrokové sazby jsou prvkem politiky boje proti nadměrné síle franku, a to se rychle nezmění. Na druhou stranu pohyb USDJPY může souviset s výnosy amerických dluhopisů, které se snaží odskočit (1,334% u 10letých dluhopisů).

 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

23.09.2021

13:40

OKEM ANALYTIKA - překroucená logika trhů?

Chování trhů ve čtvrtek ráno může být trochu záhadné v kontextu včerejší zprávy od Fedu, která byla více „jestřábí“ ...
Podrobnosti

23.09.2021

10:05

Situace na trzích 23. září

Čtvrteční ráno přineslo oslabení dolaru a pokračování zisků na akciových trzích, přestože včerejší zpráva od FED nevypadla „holubičí“ a situace kolem Evergrande zůstává nervózní ...
Podrobnosti

23.09.2021

08:30

Zlato: mírná reakce na komuniké Fedu

Včerejší zasedání na trhu se zlatem bylo téměř zcela podřízeno čekání na vyjádření Federálního rezervního systému ...
Chci číst