Situace na trzích 12. ledna

Série růstu dolaru byla přerušena, i když výnosy amerických pokladen zůstaly na vysokých úrovních. Členové FED začínají zaujímat své názory na téma dalších nákupů aktiv v rámci programu QE. Robert Kaplan nečekaně připustil, že za několik měsíců bude samozřejmě možné uvažovat o diskusi o postupném vyřazování tohoto programu, pokud to ekonomická situace dovolí. Ostatní členové Fedu, kteří včera hovořili (Barkin a Bostic), naznačili, že by se Reserve měla prozatím soustředit na dosažení svých cílů. Dnes máme naplánováno více projevů osob s rozhodovací pravomocí, které se mohou konat v podobném duchu.

Sněmovna reprezentantů má dnes v úmyslu zabývat se návrhem na odvolání prezidenta Trumpa z funkce. Šance na to však nejsou příliš vysoké, vzhledem k tomu, že Mike Pence a někteří republikánští členové Senátu tuto myšlenku odmítají. Funkční období současného prezidenta končí 20. ledna. Na trzích nemusí tento incident příliš vadit. Klíčem budou jakékoli spekulace ohledně podrobností širokého fiskálního programu, které zítra představí nově zvolený prezident Joe Biden. Situace kolem COVID se také zaměřuje na trhy, a to jak v USA, tak ve světě. Japonsko má vyhlásit výjimečný stav ve třech prefekturách, zatímco Čína nařídila 7denní uzavření v provincii Guan.

V úterý si nejlépe vedou ty měny, které byly v poslední době slabé, například NOK, AUD, NZD nebo GBP. Zároveň jsou nejcitlivější na výkyvy mezi rizikem on/ rizikem off.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst