Situace na trzích 1. února

Akciové trhy v Asii zahájily nový měsíc zisky, které ovlivnily sentiment na devizovém trhu - v pondělí ráno je bilance dolaru smíšená a změny jsou malé. Nejsilnější jsou AUD, NZD a libra, jejichž změna nepřesahuje 0,3%, a nejslabší jsou frank, euro, ale také čínský jüan. Čínská měna mohla být ovlivněna slabšími čínskými hodnotami PMI, přetrvávajícími krátkodobými problémy s likviditou na trhu vyžadujícími více opatření Čínské lidové banky a dalším narušením vzdušného prostoru nad Tchaj-wanem čínskými letadly. Podle údajů PMI pro průmysl klesl v lednu zpět na 51,3 bodu a index služeb klesl na 52,4 bodu. Kromě tzv vládní údaje, odhady Caixin byly také slabé - odhady pro průmysl vykázaly pokles na 51,5 bodu. Jsme stále v oblasti expanze, ale to může být za chvíli znepokojivější.

V otázce COVID jsme stále velmi opatrní vůči tvůrcům politiky, kteří ve většině případů rozšiřují platná omezení, ačkoli ve Velké Británii je míra očkování působivá (téměř 600 000 lidí pouze v sobotu) a v New Yorku částečné otevření restaurace se uvažuje od 14. února, pokud to pandemická situace dovolí.

Pozoruhodné jsou zprávy, že skupina 10 republikánských senátorů vyslala prezidentovi Bidenu signál, že by mohli podpořit některá pandemická řešení obsažená v jeho stimulačním balíčku 1,9 bilionu dolarů. Je dobré, že strany chtějí mluvit, otázkou je, do jaké míry demokraté využijí skutečnosti, že se republikánská strana začíná rozdělovat na různé frakce.

Dnes je v Evropě den údajů PMI pro výrobu a v USA také alternativou ekvivalentní PMI, což jsou výpočty ISM.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

12.04.2021

15:20

Před otevřením v USA - FUS500

Americké indexy futures otevírají 0,22% z hlavních indexů (NDX, SPX, DJI) ...
Chci číst

12.04.2021

14:02

Bude Čína regulovat ceny kovů?

Měď dnes klesá - a není to jediný průmyslový kov, který na začátku tohoto týdne zlevnil ...
Chci číst

12.04.2021

12:46

OKEM ANALYTIKA - důvody k obavám?

Když trhy upadnou do fáze „uspokojení“, je třeba věnovat větší pozornost faktorům,
které mohou přispět ke změně rovnováhy sil ...

Podrobnosti