Silnější americký dolar, podpořen pozitivními zprávami z trhu práce

Minulý týden uzavřely akciové trhy v záporných číslech po první výrazné korekci za několik měsíců. Zatím se zdá, že v korekci hodlají trhy pokračovat spolu s růstem výnosů amerických dluhopisů. Které trochu tlačí na růst amerického dolaru. Ten uzavřel po horším období minulý týden v pozitivních číslech a na většině měnových párů zpevňoval. Pomohly mu pozitivní zprávy z trhu práce v USA. Kde mzdy rostly o 2,9%, zaměstnanost v nezemědělských sektorech rostla o 200 tis míst a nezaměstnanost zůstala stejná na úrovni 4,1%. Pod tlak se dostaly kvůli silnějšímu dolaru komodity. Nedaří se zatím ani ropě. Na devizových trzích se situace zatím nijak zásadně nemění. Nejvíce posiloval americký dolar na trhu AUDUSD a USDJPY, kde mu pomohl právě slábnoucí japonský jen.

Aktuální týden bude na fundamentální zprávy poměrně bohatý. Během dnešní seance se dočkáme v 10:30 výsledků britského PMI ze sektoru služeb. V 16:00 budou zveřejněny v USA výsledky ISM v sektoru služeb. Dnešní seanci uzavře projev Maria Dragiho za ECB v 17:00.

Euro si na trhu EURUSD udrželo své zisky i navzdory silnějšímu americkému dolaru. Hovoří to o velice silné evropské měně a a převaze eurových býků. Trh je tedy výrazně longový a shortové obchody lze otevřít jen velmi krátkodobě, nebo vůbec. Při případném testování vyšších úrovní trh musí překonat rezistenci 1.2514. Z pohledu vstupu do long pozice se nyní nacházíme blízko supportu menší oblasti konsolidace vytvořené dnes ráno. Další nejbližší support je na úrovni falešného breakoutu při pohybu dolu z konsolidace na úrovni 1.2444.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti