Silnější americký dolar, podpořen pozitivními zprávami z trhu práce

Minulý týden uzavřely akciové trhy v záporných číslech po první výrazné korekci za několik měsíců. Zatím se zdá, že v korekci hodlají trhy pokračovat spolu s růstem výnosů amerických dluhopisů. Které trochu tlačí na růst amerického dolaru. Ten uzavřel po horším období minulý týden v pozitivních číslech a na většině měnových párů zpevňoval. Pomohly mu pozitivní zprávy z trhu práce v USA. Kde mzdy rostly o 2,9%, zaměstnanost v nezemědělských sektorech rostla o 200 tis míst a nezaměstnanost zůstala stejná na úrovni 4,1%. Pod tlak se dostaly kvůli silnějšímu dolaru komodity. Nedaří se zatím ani ropě. Na devizových trzích se situace zatím nijak zásadně nemění. Nejvíce posiloval americký dolar na trhu AUDUSD a USDJPY, kde mu pomohl právě slábnoucí japonský jen.

Aktuální týden bude na fundamentální zprávy poměrně bohatý. Během dnešní seance se dočkáme v 10:30 výsledků britského PMI ze sektoru služeb. V 16:00 budou zveřejněny v USA výsledky ISM v sektoru služeb. Dnešní seanci uzavře projev Maria Dragiho za ECB v 17:00.

Euro si na trhu EURUSD udrželo své zisky i navzdory silnějšímu americkému dolaru. Hovoří to o velice silné evropské měně a a převaze eurových býků. Trh je tedy výrazně longový a shortové obchody lze otevřít jen velmi krátkodobě, nebo vůbec. Při případném testování vyšších úrovní trh musí překonat rezistenci 1.2514. Z pohledu vstupu do long pozice se nyní nacházíme blízko supportu menší oblasti konsolidace vytvořené dnes ráno. Další nejbližší support je na úrovni falešného breakoutu při pohybu dolu z konsolidace na úrovni 1.2444.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti