Silnější americký dolar, podpořen pozitivními zprávami z trhu práce

Minulý týden uzavřely akciové trhy v záporných číslech po první výrazné korekci za několik měsíců. Zatím se zdá, že v korekci hodlají trhy pokračovat spolu s růstem výnosů amerických dluhopisů. Které trochu tlačí na růst amerického dolaru. Ten uzavřel po horším období minulý týden v pozitivních číslech a na většině měnových párů zpevňoval. Pomohly mu pozitivní zprávy z trhu práce v USA. Kde mzdy rostly o 2,9%, zaměstnanost v nezemědělských sektorech rostla o 200 tis míst a nezaměstnanost zůstala stejná na úrovni 4,1%. Pod tlak se dostaly kvůli silnějšímu dolaru komodity. Nedaří se zatím ani ropě. Na devizových trzích se situace zatím nijak zásadně nemění. Nejvíce posiloval americký dolar na trhu AUDUSD a USDJPY, kde mu pomohl právě slábnoucí japonský jen.

Aktuální týden bude na fundamentální zprávy poměrně bohatý. Během dnešní seance se dočkáme v 10:30 výsledků britského PMI ze sektoru služeb. V 16:00 budou zveřejněny v USA výsledky ISM v sektoru služeb. Dnešní seanci uzavře projev Maria Dragiho za ECB v 17:00.

Euro si na trhu EURUSD udrželo své zisky i navzdory silnějšímu americkému dolaru. Hovoří to o velice silné evropské měně a a převaze eurových býků. Trh je tedy výrazně longový a shortové obchody lze otevřít jen velmi krátkodobě, nebo vůbec. Při případném testování vyšších úrovní trh musí překonat rezistenci 1.2514. Z pohledu vstupu do long pozice se nyní nacházíme blízko supportu menší oblasti konsolidace vytvořené dnes ráno. Další nejbližší support je na úrovni falešného breakoutu při pohybu dolu z konsolidace na úrovni 1.2444.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti