Silnější americký dolar, podpořen pozitivními zprávami z trhu práce

Minulý týden uzavřely akciové trhy v záporných číslech po první výrazné korekci za několik měsíců. Zatím se zdá, že v korekci hodlají trhy pokračovat spolu s růstem výnosů amerických dluhopisů. Které trochu tlačí na růst amerického dolaru. Ten uzavřel po horším období minulý týden v pozitivních číslech a na většině měnových párů zpevňoval. Pomohly mu pozitivní zprávy z trhu práce v USA. Kde mzdy rostly o 2,9%, zaměstnanost v nezemědělských sektorech rostla o 200 tis míst a nezaměstnanost zůstala stejná na úrovni 4,1%. Pod tlak se dostaly kvůli silnějšímu dolaru komodity. Nedaří se zatím ani ropě. Na devizových trzích se situace zatím nijak zásadně nemění. Nejvíce posiloval americký dolar na trhu AUDUSD a USDJPY, kde mu pomohl právě slábnoucí japonský jen.

Aktuální týden bude na fundamentální zprávy poměrně bohatý. Během dnešní seance se dočkáme v 10:30 výsledků britského PMI ze sektoru služeb. V 16:00 budou zveřejněny v USA výsledky ISM v sektoru služeb. Dnešní seanci uzavře projev Maria Dragiho za ECB v 17:00.

Euro si na trhu EURUSD udrželo své zisky i navzdory silnějšímu americkému dolaru. Hovoří to o velice silné evropské měně a a převaze eurových býků. Trh je tedy výrazně longový a shortové obchody lze otevřít jen velmi krátkodobě, nebo vůbec. Při případném testování vyšších úrovní trh musí překonat rezistenci 1.2514. Z pohledu vstupu do long pozice se nyní nacházíme blízko supportu menší oblasti konsolidace vytvořené dnes ráno. Další nejbližší support je na úrovni falešného breakoutu při pohybu dolu z konsolidace na úrovni 1.2444.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti