Saúdská Arábie zmařila naděje na růst ropy; analýza ropy a AUD/USD

Saúdský ministr pro ropu Ali bin Ibrahim Al-Naimi v noci uvedl, že ke snížení přebytku ropy nad poptávkou by měli přispět ti producenti, kteří nedokážou těžit se ziskem při aktuálních cenách, což se přirozeně netýká Saúdské Arábie, největšího světového producenta. I když Naimi stále podporuje dohodu o zafixování maximální denní produkce na lednových úrovních, tato dohoda nemá podporu u Iránu, který ji nazývá směšnou. Naděje investorů na vyrovnání nabídky s poptávkou klesají a s nimi i cena ropy, která reaguje na výroky saúdského ministra propadem o 2,5 procenta a bere sebou i akciové indexy. Obnovení prodejní nálady na ropě je negativní i pro komoditní měny. Dnes se podíváme na australský dolar.

Když se vrátíme k včerejší analýze ropy, pak se potvrdila důležitost překonání předchozího maxima pro potvrzení růstového trendu, jak jsme psali. Nyní má ropa dvě možnosti, buď se vrátí do kanálu a šlo o falešný průraz kanálu, nebo se jenom vrací ke kanálu, který bude re- testovat a odrazí se od jeho horní hrany nahoru. V tomto případě bude opět důležité, aby překonala maxima na úrovni 34,60 a potvrdil se tím její růstový potenciál.

AUD se proti USD dostal do silné oblasti rezistence, kterou představují 2 trendové linie a 200denní průměr, u něhož zastavil AUD/SUD svůj včerejší pohyb skoro na pip. Na oscilátoru MACD lze vidět medvědí divergenci. Na nižších časových time-framech (H1, H4) je dobré si počkat na prodejní signál.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy