Ropě a kanadskému dolaru se daří, NASDAQ je nad 27 000

Akciové indexy v USA jsou na nových maximech. Kanadský dolar nabírá druhý dech, daří se také australskému dolaru, EURUSD zůstává mezi cenami 1.12 – 1.13. Ropa WTI posiluje nad 60 dolarů za barel.

Americkému dolaru se podařilo víceméně stabilizovat a zastavit ztráty způsobené vystoupením guvernéra amerického FEDu Powella. Dolaru včera pomohly mimo jiné také data inflace, která naznačila na posilující inflační tlaky v domácí ekonomice. Jádrová inflace zrychlila v červnu na 2,1% a drží se stabilně nad 2% cílem centrální banky. Meziměsíčně však jádrová inflace přidala 0,3%. Index spotřebitelských cen však podle očekávání zpomalil na 1,6%, nejnižší úrovně od února. Centrální banku včerejší data pravděpodobně nepřesvědčí a na červencovém zasedání se uchýlí ke snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů.

Ze včerejšího výpisu ze zasedání ECB vyplynulo, že se členové rady shodli na potřebě připravit uvolnění měnové politiky. EURUSD prozatím tento týden osciluje mezi úrovněmi 1.12 a 1.13. Díky posílení na ropě se opět daří kanadskému dolaru, ten je na páru s americkým dolarem nejsilnější za posledních 26 týdnů. Spolu s rizikovými aktivy se daří také australskému dolaru. Naopak oslabuje japonský jen, jakožto bezpečný přístav na finančních trzích.

Signalizace možného snížení úrokových sazeb akciovému trhu vyhovuje a indexy včera opět tvořily nová historická maxima. Technologický index NASDAQ poprvé v historii překonal úroveň 27 000. Dnešní seanci uzavře v 14:30 zveřejnění čísel PPI v USA.

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.07.2019

09:59

Americký dolar je pod tlakem vinou negativního komentáře Williamse potřebě výraznějšího snížení úrokových sazeb. Komentář o sazbách pomohl k ziskům akciovým indexům. Zlato posiluje nejvýrazněji od roku 2013.

Podrobnosti

19.07.2019

09:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

18.07.2019

13:26

GBP/USD intradenní support a resistence
Podrobnosti