Ropě a kanadskému dolaru se daří, NASDAQ je nad 27 000

Akciové indexy v USA jsou na nových maximech. Kanadský dolar nabírá druhý dech, daří se také australskému dolaru, EURUSD zůstává mezi cenami 1.12 – 1.13. Ropa WTI posiluje nad 60 dolarů za barel.

Americkému dolaru se podařilo víceméně stabilizovat a zastavit ztráty způsobené vystoupením guvernéra amerického FEDu Powella. Dolaru včera pomohly mimo jiné také data inflace, která naznačila na posilující inflační tlaky v domácí ekonomice. Jádrová inflace zrychlila v červnu na 2,1% a drží se stabilně nad 2% cílem centrální banky. Meziměsíčně však jádrová inflace přidala 0,3%. Index spotřebitelských cen však podle očekávání zpomalil na 1,6%, nejnižší úrovně od února. Centrální banku včerejší data pravděpodobně nepřesvědčí a na červencovém zasedání se uchýlí ke snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů.

Ze včerejšího výpisu ze zasedání ECB vyplynulo, že se členové rady shodli na potřebě připravit uvolnění měnové politiky. EURUSD prozatím tento týden osciluje mezi úrovněmi 1.12 a 1.13. Díky posílení na ropě se opět daří kanadskému dolaru, ten je na páru s americkým dolarem nejsilnější za posledních 26 týdnů. Spolu s rizikovými aktivy se daří také australskému dolaru. Naopak oslabuje japonský jen, jakožto bezpečný přístav na finančních trzích.

Signalizace možného snížení úrokových sazeb akciovému trhu vyhovuje a indexy včera opět tvořily nová historická maxima. Technologický index NASDAQ poprvé v historii překonal úroveň 27 000. Dnešní seanci uzavře v 14:30 zveřejnění čísel PPI v USA.

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.10.2019

09:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

21.10.2019

15:11

Přehled nejzajímavějších fundamentů nadcházejícího týdne. Příliš zajímavých makrodat nadcházející týden nenabídne a investoři budou nadále především sledovat vývoj vyjednávání o brexitu, jelikož se o víkendu nepodařilo sjednanou dohodu schválit v britském parlamentu. 

Podrobnosti

21.10.2019

11:38

Britská libra dnes vůči americkému dolaru dál posiluje. Prozatímní pozitivní náladu lze sledovat i na akciových indexech.

Podrobnosti