Ropa testuje své dosavadní maxima

Včerejší seance nabídla relativní vzrušení i bez zásadních fundamentů. Německý akciový index DAX udržel včerejší breakout z konsolidačního pásma a z pohledu technické analýzy má nyní namířeno k dalšímu býčímu vývoji. Německý index ZEW včera posílil na 31,8bodu oproti očekávám 29,7, německá ekonomika však drží dlouhodobí rostoucí sentiment a trhy nebyly výsledkem nijak překvapeny. Japonský jen na trhu USDJPY nadále posiluje v reakci na zasedání Bank of Japan, kdy jí pravděpodobně pomáhá především pozitivní komentář ohledně inflace. Americký dolar nadále prohlubuje své ztráty a ztrácí na většině měnových párů. Složitě by se hledal měnový pár, který včerejší seanci naproti dolaru neposílil. Nejvýrazněji posiloval kanadský dolar, britská libra, ale i euro se dostalo z konsolidačního pásma a má opět namířeno k testování nových letošních high. Ropa včera v noci testovala své dosavadní maxima letošního roku a dnes jí čekají výsledky ohledně amerických zásob, které dlouhodobě klesají.

Dnes ráno byly vyhlášeny výsledky PMI pro výrobní sektor a sektor služeb eurozóně.  Německý PMI pro výrobní sektor klesl na 61,2 bodů oproti očekávaným 63,2, pro sektor služeb rostl na 57 bodů. V 10:00 stejné výsledky vyšly pro celou eurozónu, kde opět byly výsledky smíšené, a výrobní sektor klesl na 59,6 a sektor služeb rostl na 57,6. Na trhy, které si mají dnes ráno velice dobrou náladu, výsledky neměly žádný dopad. V 10:30 nás čekají výsledky z britského trhu práce. V 16:00 v USA očekáváme výsledky ohledně prodejů starších domů a v 16:30 opět zásoby ropy. V 22:45 budou zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu.

Trh EURUSD již od včera odpoledne posiluje a dokázal dokonce prorazit technickou formaci symetrického trojúhelníku. Z technického hlediska je trh velmi býčí, ale důležité bude, s čím přijde zítra Mario Draghi ohledně možného stimulu monetární politiky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Chci číst

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti

16.02.2018

10:49

Včerejší seance se nesla v duchu malých objemů a úzkých cenových rozpětí. Většina měnových párů proti americkému dolaru však dokázala sbírat zisky, zatímco dolar nadále slábl. To stejné platí i o akciových trzích, které uzavřely další seanci v zelených číslech. Index volatility VIX zatím stále klesá a s ním i nervozita na trzích, aktuálně se pohybuje kolem 17 bodů.

Podrobnosti