Ropa testuje své dosavadní maxima

Včerejší seance nabídla relativní vzrušení i bez zásadních fundamentů. Německý akciový index DAX udržel včerejší breakout z konsolidačního pásma a z pohledu technické analýzy má nyní namířeno k dalšímu býčímu vývoji. Německý index ZEW včera posílil na 31,8bodu oproti očekávám 29,7, německá ekonomika však drží dlouhodobí rostoucí sentiment a trhy nebyly výsledkem nijak překvapeny. Japonský jen na trhu USDJPY nadále posiluje v reakci na zasedání Bank of Japan, kdy jí pravděpodobně pomáhá především pozitivní komentář ohledně inflace. Americký dolar nadále prohlubuje své ztráty a ztrácí na většině měnových párů. Složitě by se hledal měnový pár, který včerejší seanci naproti dolaru neposílil. Nejvýrazněji posiloval kanadský dolar, britská libra, ale i euro se dostalo z konsolidačního pásma a má opět namířeno k testování nových letošních high. Ropa včera v noci testovala své dosavadní maxima letošního roku a dnes jí čekají výsledky ohledně amerických zásob, které dlouhodobě klesají.

Dnes ráno byly vyhlášeny výsledky PMI pro výrobní sektor a sektor služeb eurozóně.  Německý PMI pro výrobní sektor klesl na 61,2 bodů oproti očekávaným 63,2, pro sektor služeb rostl na 57 bodů. V 10:00 stejné výsledky vyšly pro celou eurozónu, kde opět byly výsledky smíšené, a výrobní sektor klesl na 59,6 a sektor služeb rostl na 57,6. Na trhy, které si mají dnes ráno velice dobrou náladu, výsledky neměly žádný dopad. V 10:30 nás čekají výsledky z britského trhu práce. V 16:00 v USA očekáváme výsledky ohledně prodejů starších domů a v 16:30 opět zásoby ropy. V 22:45 budou zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu.

Trh EURUSD již od včera odpoledne posiluje a dokázal dokonce prorazit technickou formaci symetrického trojúhelníku. Z technického hlediska je trh velmi býčí, ale důležité bude, s čím přijde zítra Mario Draghi ohledně možného stimulu monetární politiky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti