Ropa testuje své dosavadní maxima

Včerejší seance nabídla relativní vzrušení i bez zásadních fundamentů. Německý akciový index DAX udržel včerejší breakout z konsolidačního pásma a z pohledu technické analýzy má nyní namířeno k dalšímu býčímu vývoji. Německý index ZEW včera posílil na 31,8bodu oproti očekávám 29,7, německá ekonomika však drží dlouhodobí rostoucí sentiment a trhy nebyly výsledkem nijak překvapeny. Japonský jen na trhu USDJPY nadále posiluje v reakci na zasedání Bank of Japan, kdy jí pravděpodobně pomáhá především pozitivní komentář ohledně inflace. Americký dolar nadále prohlubuje své ztráty a ztrácí na většině měnových párů. Složitě by se hledal měnový pár, který včerejší seanci naproti dolaru neposílil. Nejvýrazněji posiloval kanadský dolar, britská libra, ale i euro se dostalo z konsolidačního pásma a má opět namířeno k testování nových letošních high. Ropa včera v noci testovala své dosavadní maxima letošního roku a dnes jí čekají výsledky ohledně amerických zásob, které dlouhodobě klesají.

Dnes ráno byly vyhlášeny výsledky PMI pro výrobní sektor a sektor služeb eurozóně.  Německý PMI pro výrobní sektor klesl na 61,2 bodů oproti očekávaným 63,2, pro sektor služeb rostl na 57 bodů. V 10:00 stejné výsledky vyšly pro celou eurozónu, kde opět byly výsledky smíšené, a výrobní sektor klesl na 59,6 a sektor služeb rostl na 57,6. Na trhy, které si mají dnes ráno velice dobrou náladu, výsledky neměly žádný dopad. V 10:30 nás čekají výsledky z britského trhu práce. V 16:00 v USA očekáváme výsledky ohledně prodejů starších domů a v 16:30 opět zásoby ropy. V 22:45 budou zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu.

Trh EURUSD již od včera odpoledne posiluje a dokázal dokonce prorazit technickou formaci symetrického trojúhelníku. Z technického hlediska je trh velmi býčí, ale důležité bude, s čím přijde zítra Mario Draghi ohledně možného stimulu monetární politiky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti