Ropa se začíná vzpamatovávat, zatímco dolar testuje nová minima

Včerejší seance se nesla v duchu malých objemů a úzkých cenových rozpětí. Většina měnových párů proti americkému dolaru však dokázala sbírat zisky, zatímco dolar nadále slábl. To stejné platí i o akciových trzích, které uzavřely další seanci v zelených číslech. Index volatility VIX zatím stále klesá a s ním i nervozita na trzích, aktuálně se pohybuje kolem 17 bodů. Trochu pozadu se zatím drží německý DAX, který nemůže navázat na konzistentní zisky jako americké indexy a to hlavně kvůli posilujícímu euru. Měnový pár USDJPY se zatím stále drží na nízkých úrovních a ačkoliv není pohyb nijak fundamentálně podpořen, klesající trend je alespoň z technického hlediska zřejmý. Slabší dolar pomohl i komoditám, kterým se v tomto týdnu poměrně daří. Dokonce i ropa pomalu likviduje ztráty z minulého týdne. Z včerejších makro zpráv nakonec neměla dopad na trhy žádná. Může za to jak situace na trzích po významných datech inflace, tak fakt, že šlo především o sekundární data, kterým nevěnují trhy tak velkou pozornost. PPI v USA nedokázalo překvapit a rostlo meziměsíčně o 0,4%. Filadelfský index rostl na 25,8 bodů, oproti očekávaným 21,5.

Dnes v 10:30 byly zveřejněny meziměsíční maloobchodní prodeje ve Velké Británii. Ty rostly oproti prosinci o 0,1%, očekávání však bylo, že porostou o 0,5%. Ačkoliv zpráva působí negativně, libra reagovala lehkým posílením, nezdá se však, že by měl mít fundament dopad na dnešní obchodování na britském sterlingu. V 14:30 budou zveřejněna data z trhu bydlení v USA. Žádné další fundamenty již během dnešní seance neočekáváme.

Akciový index S&P 500 prožil rušný únor. Nyní se však zdá být vše zpět v normálu a již se pohybuje nad 50% lednového výprodeje. Zatím se od začátku týdne pohybuje v zelených číslech a investoři se uchylují zpět k nákupu amerických akcií. Nyní se index nachází na 61,8% již zmíněného výprodeje a bude důležitá jeho další reakce.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2018

11:03

Konec minulého týdne a víkendové události přinesly na finanční trhy nové zprávy, které by mohly promluvit do vývoje v následujících týdnech a měsících. V pátek odpoledne byla zveřejněna data květnové inflace v Kanadě.

Chci číst

22.06.2018

16:34

Inflační tlaky v Kanadě v květnu poněkud zeslábly. Alespoň to lze vyčíst z dnes zveřejněných výsledků inflace. Konkrétně meziročně inflace v Kanadě zůstala beze změny na 2,2%, ačkoliv většinové očekávání bylo, že inflace zrychlí na 2,5%.

Podrobnosti

22.06.2018

10:13

Včerejší seance byla z fundamentálního hlediska především o zasedání britské centrální banky. Ta sice dopředu signalizovala, že zvýšení sazeb nepřijde, nicméně investoři čekali na signál k možnému zvýšení na tiskové konferenci.

Podrobnosti