Ropa se blíží důležité rezistenci na 52 USD za barel

Kanaďané dnes čekali na zářijové maloobchodní prodeje. Ty se vyhouply na 0,6% růst, což se čekalo. Pokud se však podíváme na stejné prodeje bez aut, zjistíme, že prodeje zůstaly beze změny, přestože analytici očekávali nárůst o 0,5 %. To znamená, že prodeje jsou taženy především prodeji aut. Údaj však může být ještě revidován směrem vzhůru, jako se tomu stalo předchozí měsíc. Kanadský dolar bezprostředně reagoval růstem, ale posléze zahájil pokles.

Ve Spojených státech přišly zajímavé informace o prodeji existujících domů. Čekal se mírný pokles na hodnotu 5,42 milionu, prodeje však vzrostly na 5,6 milionu. Dalším zajímavým indikátorem stavu ekonomiky je takzvaný Richmond Fed Index, který podává zprávu o stavu výrobního sektoru. Obecně platí, že čím vyšší známka, tím lépe pro dolar. Dnes se čekalo zlepšení z -4 na 1, výsledkem je však příjemné překvapení v podobě známky 4. Americká ekonomika tedy potvrzuje dobrou kondici i v těchto sektorech.

Ropa si včera připsala necelé jedno procento a je na dobré cestě k důležité rezistenci okolo ceny 52 dolarů za barel, která představuje důležitý mezník ve vymazávání velkých ztrát z roku 2014. Nyní tedy čekáme růst ceny k této úrovni, poté lze předpokládat, že prodejci se nevzdají jen tak snadno a pokusí se stlačit cenu zpět do rozpětí.

Autor: Získejúčet.cz

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy