Ropa lehkou korekci přečkala, dnes jsou banky v USA zavřeny

Včerejší seance nebyla nijak ovlivněna zveřejněním fundamentů a stále pokračujeme v klidnějším tempu, kdy začíná spíše konsolidovat americký dolar, což pomáhá ostatním měnám, které realizují menší zisky. Včerejší analýza na čínský juan nakonec byla téma během včerejší seance, jelikož čínská centrální banka vydala prohlášení, že nebude používat čínskou měnu jako nástroj obchodních válek. Čínská měna totiž za červen devalvovala o 3%, což zlevňuje Trumpovo 25% cla na 22%. Na devizových trzích pokračuje v oslabování česká koruna, která proti euru překonala hranici 26 korun a uzavřela nad 26,1. Právě kolem těchto úrovní by měly z technického hlediska začít být aktivní prodejci, kvůli silné psychologické úrovni. Ropa WTI během včerejší seance otestovala nová letošní maxima a poté se sklouzla na nižší úrovně pod 74 dolarů za barel. To především kvůli Saudské Arábii, která souhlasila s Donaldem Trumpem o případném navýšení produkce k stabilizování trhu a vyrovnání poptávky. Ropa se však rychle vzpamatovala a vrátila se k předchozím úrovním. Očekává se, že trh s ropou přijde až o 1,1 mil. barelů denně kvůli americkým sankcím na Irán, což je více než původně očekávaný pokles nabídky o 700 000 barelů. Nejistota však stále panuje ohledně produkce z Venezuely a Libye. Ráno v 3:30 byly zveřejněny maloobchodní tržby v Austrálii za květen, které rostly o 0,4%. Výsledky lehce pomohly australskému dolaru, nicméně by trhy potřebovaly mnohem výraznější impuls.

Dnešní seance by měla patřit mezi zatím ty nejklidnější a to vzhledem k dnešnímu státnímu svátku ve Spojených státech. Nejdůležitějším fundamentem během dnešní seance bude zveřejnění série PMI za sektor služeb v Eurozóně a Británii. Poté lze očekávat opět spíše klidnější seanci s menšími objemy především z USA během odpolední seance.

Během včerejší seance dokázal australský dolar smazat pondělní ztráty a dnes lze opět uvažovat spíše obchody long. Hovoří pro to i včerejší ranní pinbar, který začal růstovou aktivitu, což hovoří o razantních kupcích. Právě kolem této úrovně lze očekávat obranu supportu při pullbacku zpět k úrovni 0,7343.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.03.2019

12:17

Kakao stále láká na nákup: sezonalita, poptávka a COT

Kakao ztratilo na své hodnotě 25 % od května roku 2018 do současnosti. Jaké by mohly být další kroky? Podívejme se na techniky price action s využitím sezonality, poptávky a COT.

Chci číst

25.03.2019

10:54

Fundament v největší evropské ekonomice se nelepší a dostal pod tlak euro. Páteční seance dostala do záporných čísel také akciové indexy a ropu, která vzdala své zisky nad 60 dolary za barel.

Chci číst

25.03.2019

07:26

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Chci číst