Ropa lehkou korekci přečkala, dnes jsou banky v USA zavřeny

Včerejší seance nebyla nijak ovlivněna zveřejněním fundamentů a stále pokračujeme v klidnějším tempu, kdy začíná spíše konsolidovat americký dolar, což pomáhá ostatním měnám, které realizují menší zisky. Včerejší analýza na čínský juan nakonec byla téma během včerejší seance, jelikož čínská centrální banka vydala prohlášení, že nebude používat čínskou měnu jako nástroj obchodních válek. Čínská měna totiž za červen devalvovala o 3%, což zlevňuje Trumpovo 25% cla na 22%. Na devizových trzích pokračuje v oslabování česká koruna, která proti euru překonala hranici 26 korun a uzavřela nad 26,1. Právě kolem těchto úrovní by měly z technického hlediska začít být aktivní prodejci, kvůli silné psychologické úrovni. Ropa WTI během včerejší seance otestovala nová letošní maxima a poté se sklouzla na nižší úrovně pod 74 dolarů za barel. To především kvůli Saudské Arábii, která souhlasila s Donaldem Trumpem o případném navýšení produkce k stabilizování trhu a vyrovnání poptávky. Ropa se však rychle vzpamatovala a vrátila se k předchozím úrovním. Očekává se, že trh s ropou přijde až o 1,1 mil. barelů denně kvůli americkým sankcím na Irán, což je více než původně očekávaný pokles nabídky o 700 000 barelů. Nejistota však stále panuje ohledně produkce z Venezuely a Libye. Ráno v 3:30 byly zveřejněny maloobchodní tržby v Austrálii za květen, které rostly o 0,4%. Výsledky lehce pomohly australskému dolaru, nicméně by trhy potřebovaly mnohem výraznější impuls.

Dnešní seance by měla patřit mezi zatím ty nejklidnější a to vzhledem k dnešnímu státnímu svátku ve Spojených státech. Nejdůležitějším fundamentem během dnešní seance bude zveřejnění série PMI za sektor služeb v Eurozóně a Británii. Poté lze očekávat opět spíše klidnější seanci s menšími objemy především z USA během odpolední seance.

Během včerejší seance dokázal australský dolar smazat pondělní ztráty a dnes lze opět uvažovat spíše obchody long. Hovoří pro to i včerejší ranní pinbar, který začal růstovou aktivitu, což hovoří o razantních kupcích. Právě kolem této úrovně lze očekávat obranu supportu při pullbacku zpět k úrovni 0,7343.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.07.2018

15:13

Dnes odpoledne v 14:30 byly zveřejněny výsledky kanadského růstu inflace. Úvodem nutno podotknout, že kanadský dolar čekal na výsledky jako na slitovaní, což je patrné ze samotné reakce trhu. Kanadský dolar na měnovém páru USDCAD od začátku dnešní seance vytvořil rozpětí 50 pips.

Chci číst

20.07.2018

11:38

Během včerejší seance na trhy dorazilo pouze velmi málo fundamentů, tudíž si trhy prošly poměrně klidnou seancí. Z makroekonomických zpráv stojí za zmínku pouze maloobchodní prodeje v Británii, které nečekaně klesly o 0,5%, ačkoliv se očekával lehký růst o 0,1%.

Chci číst

19.07.2018

16:01

Dnešní poměrně slabší seanci na fundamentální zprávy opět ovládl americký dolar. Na všech měnových párech je dominantnější měnou a jeho vývoj se nadále promítá do vývoje na drahých kovech, které zůstávají pod prodejním tlakem.

Podrobnosti