Ropa lehkou korekci přečkala, dnes jsou banky v USA zavřeny

Včerejší seance nebyla nijak ovlivněna zveřejněním fundamentů a stále pokračujeme v klidnějším tempu, kdy začíná spíše konsolidovat americký dolar, což pomáhá ostatním měnám, které realizují menší zisky. Včerejší analýza na čínský juan nakonec byla téma během včerejší seance, jelikož čínská centrální banka vydala prohlášení, že nebude používat čínskou měnu jako nástroj obchodních válek. Čínská měna totiž za červen devalvovala o 3%, což zlevňuje Trumpovo 25% cla na 22%. Na devizových trzích pokračuje v oslabování česká koruna, která proti euru překonala hranici 26 korun a uzavřela nad 26,1. Právě kolem těchto úrovní by měly z technického hlediska začít být aktivní prodejci, kvůli silné psychologické úrovni. Ropa WTI během včerejší seance otestovala nová letošní maxima a poté se sklouzla na nižší úrovně pod 74 dolarů za barel. To především kvůli Saudské Arábii, která souhlasila s Donaldem Trumpem o případném navýšení produkce k stabilizování trhu a vyrovnání poptávky. Ropa se však rychle vzpamatovala a vrátila se k předchozím úrovním. Očekává se, že trh s ropou přijde až o 1,1 mil. barelů denně kvůli americkým sankcím na Irán, což je více než původně očekávaný pokles nabídky o 700 000 barelů. Nejistota však stále panuje ohledně produkce z Venezuely a Libye. Ráno v 3:30 byly zveřejněny maloobchodní tržby v Austrálii za květen, které rostly o 0,4%. Výsledky lehce pomohly australskému dolaru, nicméně by trhy potřebovaly mnohem výraznější impuls.

Dnešní seance by měla patřit mezi zatím ty nejklidnější a to vzhledem k dnešnímu státnímu svátku ve Spojených státech. Nejdůležitějším fundamentem během dnešní seance bude zveřejnění série PMI za sektor služeb v Eurozóně a Británii. Poté lze očekávat opět spíše klidnější seanci s menšími objemy především z USA během odpolední seance.

Během včerejší seance dokázal australský dolar smazat pondělní ztráty a dnes lze opět uvažovat spíše obchody long. Hovoří pro to i včerejší ranní pinbar, který začal růstovou aktivitu, což hovoří o razantních kupcích. Právě kolem této úrovně lze očekávat obranu supportu při pullbacku zpět k úrovni 0,7343.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.12.2018

14:36

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Podrobnosti

14.12.2018

10:32

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Podrobnosti

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Podrobnosti