Ropa Brent pokořila hranici 70 dolarů za barel

Pondělní seance byla ve znamení malých objemů a slábnoucího dolaru. Včerejší státní svátek v USA nedovolil většímu toku peněz přiliv na burzu. Dolar opět ztrácel na většině měnových párů, především díky trvajícím spekulacím, že ECB bude stimulovat svůj obrovský monetární program, který poháněl euro na více jak 3 letá maxima. Euro se včera dostalo na páru EURUSD na dosah úrovně 1,23, jednalo se však o čistě technický pohyb a spíše udržení pozic eurovými býky. Britská libra si na páru GBPUSD také drží své zisky z minulého týdne. Ropa Brent se včera během odpolední seance dostala na 70 dolarů za barel, kde se však dlouho neudržela. Sentiment nadále zůstává pozitivní a nahrává jak kartelu OPEC, kterým vysoké ohodnocení ropy vyhovuje, tak USA, kde se očekává další navýšení produkce.

Japonský jen dnes mírně ztrácel po vyhlášení trochu horších dat z Japonska. Kde PPI stouplo pouze o 0,2%, oproti očekáváných 0,4%. Trh USDJPY se však dostal pouze k low minulého týdne a poté dolar začal opět trochu ztrácet. V 10:30 vyšly očekávané zprávy z Velké Británie ohledně inflace. Kde inflace klesla na očekávaná 3% a jádrová klesla proti očekávání o 0,1% na 2,5%. Trh GBPUSD na vyhlášení reagoval propadem o 20 bodů, ale následně ihned ztrátu zkorigoval a zdá se, že fundament žádné větší korekci zatím nepomůže. Dnes již žádné další důležité fundamenty neočekáváme.

Švýcarský frank na páru USDCHF začátkem seance zatím udržuje své pozice podpořen se silným eurem z minulého týdne. Z pohledu technické analýzy je prostor pro korekci, pravděpodobnější však bude pohyb v rotaci a vzhledem k chybějícímu fundamentu respektování úrovní supportů a resistencí. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti