Ropa Brent pokořila hranici 70 dolarů za barel

Pondělní seance byla ve znamení malých objemů a slábnoucího dolaru. Včerejší státní svátek v USA nedovolil většímu toku peněz přiliv na burzu. Dolar opět ztrácel na většině měnových párů, především díky trvajícím spekulacím, že ECB bude stimulovat svůj obrovský monetární program, který poháněl euro na více jak 3 letá maxima. Euro se včera dostalo na páru EURUSD na dosah úrovně 1,23, jednalo se však o čistě technický pohyb a spíše udržení pozic eurovými býky. Britská libra si na páru GBPUSD také drží své zisky z minulého týdne. Ropa Brent se včera během odpolední seance dostala na 70 dolarů za barel, kde se však dlouho neudržela. Sentiment nadále zůstává pozitivní a nahrává jak kartelu OPEC, kterým vysoké ohodnocení ropy vyhovuje, tak USA, kde se očekává další navýšení produkce.

Japonský jen dnes mírně ztrácel po vyhlášení trochu horších dat z Japonska. Kde PPI stouplo pouze o 0,2%, oproti očekáváných 0,4%. Trh USDJPY se však dostal pouze k low minulého týdne a poté dolar začal opět trochu ztrácet. V 10:30 vyšly očekávané zprávy z Velké Británie ohledně inflace. Kde inflace klesla na očekávaná 3% a jádrová klesla proti očekávání o 0,1% na 2,5%. Trh GBPUSD na vyhlášení reagoval propadem o 20 bodů, ale následně ihned ztrátu zkorigoval a zdá se, že fundament žádné větší korekci zatím nepomůže. Dnes již žádné další důležité fundamenty neočekáváme.

Švýcarský frank na páru USDCHF začátkem seance zatím udržuje své pozice podpořen se silným eurem z minulého týdne. Z pohledu technické analýzy je prostor pro korekci, pravděpodobnější však bude pohyb v rotaci a vzhledem k chybějícímu fundamentu respektování úrovní supportů a resistencí. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti