Ropa Brent pokořila hranici 70 dolarů za barel

Pondělní seance byla ve znamení malých objemů a slábnoucího dolaru. Včerejší státní svátek v USA nedovolil většímu toku peněz přiliv na burzu. Dolar opět ztrácel na většině měnových párů, především díky trvajícím spekulacím, že ECB bude stimulovat svůj obrovský monetární program, který poháněl euro na více jak 3 letá maxima. Euro se včera dostalo na páru EURUSD na dosah úrovně 1,23, jednalo se však o čistě technický pohyb a spíše udržení pozic eurovými býky. Britská libra si na páru GBPUSD také drží své zisky z minulého týdne. Ropa Brent se včera během odpolední seance dostala na 70 dolarů za barel, kde se však dlouho neudržela. Sentiment nadále zůstává pozitivní a nahrává jak kartelu OPEC, kterým vysoké ohodnocení ropy vyhovuje, tak USA, kde se očekává další navýšení produkce.

Japonský jen dnes mírně ztrácel po vyhlášení trochu horších dat z Japonska. Kde PPI stouplo pouze o 0,2%, oproti očekáváných 0,4%. Trh USDJPY se však dostal pouze k low minulého týdne a poté dolar začal opět trochu ztrácet. V 10:30 vyšly očekávané zprávy z Velké Británie ohledně inflace. Kde inflace klesla na očekávaná 3% a jádrová klesla proti očekávání o 0,1% na 2,5%. Trh GBPUSD na vyhlášení reagoval propadem o 20 bodů, ale následně ihned ztrátu zkorigoval a zdá se, že fundament žádné větší korekci zatím nepomůže. Dnes již žádné další důležité fundamenty neočekáváme.

Švýcarský frank na páru USDCHF začátkem seance zatím udržuje své pozice podpořen se silným eurem z minulého týdne. Z pohledu technické analýzy je prostor pro korekci, pravděpodobnější však bude pohyb v rotaci a vzhledem k chybějícímu fundamentu respektování úrovní supportů a resistencí. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti