Ropa balancuje na důležité úrovni, dnešní fundamenty

Sankce prezidenta Donalda Trumpa vůči Íránu a Venezuele zvyšují poptávku po Ruské ropě. Ropa WTI balancuje na longové trendline a její proražení brzdí snižující se strach z recese.

 

Ropa WTI se aktuálně obchoduje za 55 USD za barel, několikrát již naznačila průraz trendline na otestování mnohem nižších hodnot.

 

Tržní pohyb ropy v poslední době silně kopíruje pohyb amerického akciového indexu SP500. Strach z globální recese, snížení poptávky po robě z důvodu ochlazování světové ekonomiky, to vše negativně působí jak na index SP500, tak na cenu ropy.

Není tak divu, že při zmírnění obav cena ropy roste, nebo se alespoň drží kolem aktuálně férové ceny. Poslední U. S. data maloobchodních prodejů pozitivně překvapila a zafungovala jako bariéra pro další snižování cen ropy.

 

 

Dnešní fundamenty

V 11:00 dorazí na trhy data ohledně obchodní bilance v eurozóně.

Ve 13:00 bude zveřejněn měsíční report OPEC.

Ve 14:30 budou zveřejněna U. S. data změny počtu stavebních povolení. Jedná se o zřejmě nejdůležitější fundament zítřejší obchodní seance, stavební povolení je ukazatel poptávky na trhu s bydlením. Nejvyšší čísla jsme mohli vidět naposledy v dubnu 2018, od té doby panuje na daném ukazateli sestupná tendence.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy