Rizikovým aktivům se nedaří a ropa ztrácí více jak 5%

Na finanční trhy se vrátila nervozita a na devizových trzích toho využívá japonský jen. EURUSD odmítlo nižší ceny poté, co dolar rostl na měsíční maxima. Ropa WTI se dostává pod silný tlak a obchoduje se za méně jak 59 dolarů.

Akciovému trhu se dnes opět nedaří kvůli rostoucím obavám z konfliktu mezi USA a Čínou. Kauza se společností Huawei je dále jedno z velkých témat když vyšlo najevo, že více společností pozastavilo obchod s čínskou firmou. Akcie rozšířily své ztráty a indexy v USA ztrácí více jak 1%. Horší data výrobního PMI z USA a obchodní války stimulovaly poptávku po bezpečných amerických dluhopisech. V propadu zároveň stále pokračují akcie společnosti Apple poté, co velké instituce zhoršily cílovou cenu akcie firmy.

Ropa dnes ztrácí více jak 5% a prohlubuje tak své dosavadní ztráty. Obavy z poklesu poptávky po komoditě spolu s horšími daty z USA dostaly cenu pod tlak. Americké zásoby ropy rostly na nejvyšší úroveň od července 2017 na 476 mil. barelů. Americká administrativa prý dokonce již zavedla nové opatření, aby cena ropy kvůli napětí v Iránu výrazněji nerostla.

Na devizovém trhu EURUSD otestovalo nejnižší úrovně za posledních 3 měsíců, poté však dolar mírně technicky korigoval a vzdaluje se od úrovně 1.12. Vyšší averze k riziku prospívá japonskému jenu, který zpevňuje na všech měnových párech. Propad na ropě neprospívá kanadskému dolaru, který dnes opět ztrácí. Britské libře se dnes po delší době daří mírně korigovat výrazné ztráty.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

 


Nejnovější analýzy

16.09.2019

07:50

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

13.09.2019

13:44

Americký akciový index SP500, Čínský juan, Libra

Podrobnosti

13.09.2019

13:18

Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ohlásila spuštění nového kola kvantitativního uvolňování a snížila depozitní sazbu na historická minima. Snaží se tak bojovat s dlouhodobě nízkou inflací a horšící se kondicí evropské ekonomiky.

Podrobnosti