Reakce trhů na data volných pracovních míst U.S. a pohled na zítřejší fundamenty

Posledním pozitivním překvapením skončily výsledky ohledně tvorby nových pracovních míst v květnu, když analytici očekávali větší pokles, než který nakonec nastal. Před dnešním zveřejněním výsledků očekávali analytici nárůst z 7,384M na 7,450M.

Konečný výsledek 7,348M byl tedy menším zklamáním. Na indexu amerického dolaru zatím nejsme svědky zvýšené volatility a trhy pravděpodobně trápí jiné fundamenty.

 

Zítřejší fundamenty

V brzkých ranních hodinách můžeme očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s Novozélandským dolarem. Ve 4:00 zasedá Novozélandská centrální banka, aby rozhodla o úrokových sazbách, které by měla ponechat na hodnotě 1.5 % poté, co je v květnu o 0,25 % snížila.

V 16:00 budou zveřejněna data Ivey PMI z Kanady, která mohou při pozitivních výsledcích zlepšit celkový náhled na globální ekonomiku.

V 16:30 nás čeká informace ohledně týdenní změně zásob US ropy. Ta se delší dobu pohybuje kolem 55 dolarů za barel.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.08.2019

09:05

Včerejší obchodní den zakončil zápis ze zasedání FEDu, který přesunul pozornost investorů na páteční komentář Powella. Ropa i přes snížení US zásob oslabila, globální výhled přehlušil aktuální údaje.

Chci číst

22.08.2019

07:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

21.08.2019

15:54

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

Podrobnosti