Ranní GBP/USD - Čtvrtek 31.10.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Po té co včera večer americký FED snížil úrokové sazby a jeho šéf Jerome Powell svými slovy o pravděpodobnějším budoucím snížení sazeb než jejich zvýšení se americký dolar dostal pod tlak a měnový pár GBP/USD posiloval až do dnešního rána. Cenové úrovně byly respektovány celkem obstojně. Nervozita před zasedáním FEDu se však projevila bočním cenovým vývojem.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnešní fundamenty z americké ekonomiky jsou maximálně středního dopadu a je pravděpodobné, že trh se spíše bude vzpamatovávat ze včerejšího snížení sazeb a projevu šéfa FEDu. Cenové úrovně zatím nepotřebují cokoliv měnit a zůstávají proto na svých pozicích. Britská libra by mohla využít slabší dolar ke svému posílení na páru GBP/USD pokud vydrží lehce negativní dojmy ze včerejšího zasedání.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy