Ranní GBP/USD - Úterý 30.7.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15V pondělí padala britská měna vůči dolaru téměř volným pádem a denní range byla cca 160 pips. Pád se nezastavil ani do úterního rána k dalšímu supportu. Měnový pár pokořil 28 měsíční minima a k 33 měsíčním minimům nejsme také daleko. Za takto velký pohyb je nejspíš prohlášení britské vlády o odchodu z EU ať už s dohodou, nebo bez ní.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe m30Dnes v úterý vyjde z USA ve 14:30 komplexní cenový spotřebitelský index PCE a v 16:00 spotřebitelská důvěra v USA. Mám takový dojem, že vliv těchto výsledků na pár GBP/USD bude zanedbatelný, nebo přímo nulový, protože s příchodem Borise Johnsona do funkce premiéra se už tak negativní sentiment pro GBP ještě zhoršil. Nejsme už daleko od 33 měsíčních minim a pak už se jen blížíme minimům z května 1985. Nic není nemožné a pokud bude dál Mr. Johnson působit jako "kamikaze", může se tam pár GBP/USD ocitnout zanedlouho.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti