Ranní GBP/USD - Pondělí 25.11.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


V pátek po slabých datech PMI z Velké Británie v kombinaci s prohlášením Donalda Trumpa, že obchodní dohoda je velmi blízko měnový pá GBP/USD klesl o více jak 100 pips. Prolomil střední žlutou úroveň a pokořil ještě tři supportní úrovně.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Důležité fundamenty pro americký dolar a britskou libru nejsou v pondělí na pořadu dne, takže se dá předpokládat klidnější průběh. S blížícími se volbami ve Velké Británii a stále neuskutečněnou dohodou obchodní války mezi USA a Čínou visí ve vzduchu určité napětí a nevyzpytatelnost jakýchkoliv výroků. Střední žlutá úroveň zatím zůstává i po svém proražení na svém místě blízko EMA 30 z timeframu H4.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy