Ranní GBP/USD - Pátek 24.5.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Čtvrteční vývoj na měnovém páru GBP/USD  byl z počátku jasně pod taktovkou prodejců. Po desáté hodině už kupci přebírali iniciativu. Cenu se jim podařilo vrátit až k otevírací hodnotě, takže na timeframu D1 vznikla svíce s dlouhým knotem a téměř žádným tělem.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Během páteční obchodní seance by mohly mít vliv zejména dva fundamenty. V 10:30 maloobchodní prodej ve Velké Británii a ve 14:30 objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA. I když je trend na páru GBP/USD jasně medvědí, tak tvar včerejší denní svíce naznačuje odhodlání býků. Buďte tedy obezřetní, protože chytání padajících nožů se nemusí vyplatit.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

16.09.2019

07:50

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

13.09.2019

13:44

Americký akciový index SP500, Čínský juan, Libra

Podrobnosti

13.09.2019

13:18

Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ohlásila spuštění nového kola kvantitativního uvolňování a snížila depozitní sazbu na historická minima. Snaží se tak bojovat s dlouhodobě nízkou inflací a horšící se kondicí evropské ekonomiky.

Podrobnosti