Ranní GBP/USD - Pátek 18.10.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Britská libra během čtvrteční obchodní seance napříč celým forexovým trhem dominovala a a tudíž byla příjemným překvapením dne, když se dotkla pětiměsíčního maxima, které zároveň korespondovalo s vyznačenou rezistencí. Denní range tvořila pěkných cca 240 pips.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Výčet fundamentů pro britskou libru a americký dolar na poslední obchodní seanci toho pracovního týdne je velice jednoduchý a tvoří ho jen a pouze proslovy centrálních bankéřů a členů bankovních rad. První proslov začne až v 16 hodin, ale nejdůležitější slovo bude mít guvernér Bank of England Mark Carney. v 19:45. Cenové hladiny zůstávají bez posuvů, jen střední žlutá úroveň se nachází opět o několik levelů výše. Vím že se budu opakovat, ale páteční seance bývá nevyzpytatelná kvůli možným výběrům zisků obchodníků, tedy uzavírání jejich pozic. Pozitivní sentiment pro britskou libru byl včera na maximech, ale může dojít k vystřízlivění., tudíž by za těchto okolností nastala ozdravná korekce. Dbejte proto prosím v první řadě na ochranu svého kapitálu.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy