Ranní GBP/USD - Pátek 17.5.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Britská měna za poslední týden nezažívá opravdu dobré časy. Nejasné podmínky okolo BREXITu ji neustále táhnou směrem dolů. Vyznačené cenové úrovně zatím pracují poměrně spolehlivě a slouží jako schody do nižších pater.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Na dnešní obchodní seanci nejsou v makro kalendáři nijak zvlášť zásadní fundamenty. Asi nejdůležitější z toho všeho bude ve 14:30 stavební povolení v USA a v 16 hodin spotřebitelská nálada. Každopádně GBP vůči dolaru oslabuje již čtvrtým dnem v řadě, takže se jedná o menší sestupný trend. Mějme ale na paměti, že každý trend, i sestupný si potřebuje odpočinout a může přijít technická korekce.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy