Ranní GBP/USD - Středa 17.4.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Měnový pár GBP/USD se v úterý až newyorské obchodní seance choval velmi nerozhodně. Poté ale už začala britská měna proti dolaru ztrácet. Cena šla na jih, kde se na chvilku zbrzdila na zóně 1,30603 až 1,30679 a po té pokračovala ještě k další nejbližší supportní úrovni od které se odrazila, aby se vydala zpět k předchozí cenové zóně.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnes jsou v kalendáři pro libru dvě zásadní události. V 10:30 britská CPI - index inflace a další indexy poukazující na změnu cen. V 15:00 promluví guvernér Bank of England Mark Carney. Pro americkou měnu vyjdou středně důležitá data ve 14:30. V 18:45 promluví člen FEDu James Bullard a ve 20:00 béžová kniha FEDu. I když by hlavně ty večerní události neměly mít větší vliv, tak je důležité, že se kolem dvou měn našeho oblíbeného měnového páru něco děje, protože fundamenty a politika národních bank jsou palivem pro trhy. Co se týká cenových úrovní, tak jsem jen o level výše posunul střední úroveň. Jinak beze změny. Cena aktuálně testuje dnešní střední úroveň. Kdyby se od ní odrazila směrem dolů, tak by to byl pěkný throwback. Svíčkové patterny na této zóně nám snad napoví více.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2019

09:14

Zemní plyn je z delšího časového rámce na zajímavé supportní úrovni.

Z týdenního časového rámce se nacházíme na supportu tvořeném patternem „zavření Single“. Jedná se o vyplnění prostoru mezi high první a low třetí svíčky patternu.

Podrobnosti

24.06.2019

08:00

Z technických důvodů nebude tento týden zveřejněn pořad Benchmark, který informuje o událostech z ekonomiky a finančních trhů. Proto Vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších událostí nadcházejícího týdne. 

Podrobnosti

24.06.2019

07:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti