Ranní GBP/USD - Úterý 16.4.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Pondělní obchodní seance, jak jste mohli vidět, byla kvůli absenci fundamentů velmi nevýrazná a její celodenní range byla pouze nějakých 45 pips. Cena se při počátečním vzestupu přesně dotkla cenové úrovně na 1,31179 a to byla zároveň její maximální hodnota celého minulého dne.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Úterý už bude na fundamenty daleko pestřejší. S fundamenty zřejmě přijde také volatilita. V 10:30 přijde několik důležitých vyhlášení z Velké Británine a odpoledne prakticky po celou americkou seanci vyjde několik středně důležitých výsledků týkajících se ekonomiky USA. Cenové úrovně nechám kvůli stranovému cenovému vývoji na GBP/USD zatím beze změny, jen žlutou střední zónu jsem posunul o stupeň výše. Snad dnešní den už bude více volatilnější a přinese nějaký jasný směr.  


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2019

09:14

Zemní plyn je z delšího časového rámce na zajímavé supportní úrovni.

Z týdenního časového rámce se nacházíme na supportu tvořeném patternem „zavření Single“. Jedná se o vyplnění prostoru mezi high první a low třetí svíčky patternu.

Podrobnosti

24.06.2019

08:00

Z technických důvodů nebude tento týden zveřejněn pořad Benchmark, který informuje o událostech z ekonomiky a finančních trhů. Proto Vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších událostí nadcházejícího týdne. 

Podrobnosti

24.06.2019

07:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti