Ranní GBP/USD - Pátek 15.3.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Od včerejšího dne až do dnešního rána GBP/USD v trojúhelníku konsoliduje. Také byly docela pěkně respektovány vyznačené úrovně. Všimněte si, jaké svíčkové patterny se na těchto úrovních tvořily.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


S úrovněmi na dnešní den jsem nemusel nijak hýbat, ani přeznačovat díky tomu, že včerejší uzavírací cena se stále pohybuje na hlavní úrovní, která je shodná s tou včerejší. Na dnešní den nejsou v kalendáři pro GBP, ani pro USD nijak zvlášť zásadní události. Je ale dost možné, že nahromaděná energie až do špičky trojúhelníka se musí nějak projevit a může nastat razantní průraz. Může být ale falešný, a následně se cena může vydat na opačnou stranu. Nechme se překvapit jestli i dnes vyznačené úrovně splní svoji roli a napoví nám kde by se cena mohla zdržovat.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

25.03.2019

12:17

Kakao stále láká na nákup: sezonalita, poptávka a COT

Kakao ztratilo na své hodnotě 25 % od května roku 2018 do současnosti. Jaké by mohly být další kroky? Podívejme se na techniky price action s využitím sezonality, poptávky a COT.

Chci číst

25.03.2019

10:54

Fundament v největší evropské ekonomice se nelepší a dostal pod tlak euro. Páteční seance dostala do záporných čísel také akciové indexy a ropu, která vzdala své zisky nad 60 dolary za barel.

Chci číst

25.03.2019

07:26

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Chci číst