Ranní GBP/USD - Pátek 13.12.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Vítězství Konzervativní strany Borise Johnsona měnovým párem GBP/USD pořádně zamávalo a britská libra si připsala po počátečním 175 pipovém propadu 450 pipové posílení. Střední žlutá cenová úroveň potvrdila svoji funkci při opětovném retestování. Nakonec ale neodolala pozitivní volební euforii.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Během dnešní seance, pátku třináctého, se dočkáme ve 14:30 "jen" maloobchodních tržeb z ekonomiky USA. Měnový pár GBP/USD a i ostatní měny s librou spojené se zřejmě ještě budou vzpamatovávat ze včerejšího volebního šoku a je možné že dojde i k nějaké korekci spojené s typickým pátečním vybíráním zisků.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy