Ranní GBP/USD - Úterý 13.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Klidnější pondělní obchodní seance dala britské měně příležitost zkorigovat svůj sestupný trend proti americkému dolaru zpět ke střední žluté cenové úrovni.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnes v 10:30 bude zveřejněn index průměrného výdělku za poslední tři měsíce ve Velké Británii. Poslední zveřejnění vykázalo růst mezd navzdory zpomalující britské ekonomice. Nabízelo by se tak, aby Bank of England pomohla domácí oslabující měně zvednutím úrokových sazeb, místo toho je ve hře opačná varianta snížení sazeb na podporu zpomalující ekonomiky. Díky tomu je ale velice pravděpodobné, že britská měna bude dál ztrácet. Dalším důležitým údajem dnes bude ve 14:30 hodnota v USA. Dnešní den má tedy předpoklady k pestřejším pohybům.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.08.2019

09:05

Včerejší obchodní den zakončil zápis ze zasedání FEDu, který přesunul pozornost investorů na páteční komentář Powella. Ropa i přes snížení US zásob oslabila, globální výhled přehlušil aktuální údaje.

Chci číst

22.08.2019

07:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

21.08.2019

15:54

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

Podrobnosti