Ranní GBP/USD - Čtvrtek 12.9.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Čtvrteční obchodování se neslo v podobném duchu jako to středeční, až na to že britská libra proti dolaru uzavřela den slabší. Poté co se kurz několikrát pokoušel uniknout ze sevření první a druhé rezistence, tak až s příchodem fundamentu z USA se povedlo dolaru proti libře mírně posílit a svoji pozici pod první rezistencí si kurz udržel až do dnešního rána.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Důležitý fundament dnes přijde pouze z USA. Dolar by to mohl pocítit ve 14:30 díky výsledku inflace z americké ekonomiky. Kromě zesílení první supportní úrovně zůstává nastavení cenových úrovní beze změn. I když to podle makrokalendáře nevypadá, tak po dvou, či třech klidných seancích může přijít pohyb většího charakteru.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy