Ranní GBP/USD - Pondělí 12.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15Ani během páteční obchodní seance nebyla britská měna ušetřena od dalších ztrát vůči dolaru a přiblížila se na necelých 90 pips od 34 měsíčních minim. Tento pokles mají na svědomí zejména nelichotivé výsledky HDP a průmyslové produkce Velké Británie, které byly zveřejněny v pátek.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Máme tady nový pracovní týden a na dnešní den nejsou v makrokalendáři žádná důležitá data. Co je však důležité, že jsme se přiblížili k 34 měsíčním minimům na necelých 90 pips. Pokud to půjde s britskou ekonomikou i nadále z kopce, tak nejenže toto minimum může být hravě dosaženo, ale na dosah už je také minimum z února 1975 na hodnotě cca 1,07 GBP za USD. Přesvědčit se můžete na historickém grafu, který sahá až do roku 1971.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

06.12.2019

09:34

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

05.12.2019

08:44

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

04.12.2019

15:04

Tento týden nazačal pro akciové indexu vůbec dobře. Většina indexů se dostala pod silný tlak prodejců a dosavadní ztráty se jim daří korigovat až dnes. Co za výprodejem stálo a jakých akciových indexů se to týkalo především? 

Podrobnosti