Ranní GBP/USD - Pátek 11.10.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Takového výrazného posílení, kterého jsme byli svědky včera, se britské libře už dlouho nepodařilo. Na svědomí ho má britský premiér Boris Johnson po jednání s jeho irským premiérem Varadkarem, když prohlásil, vidí cestu k možné dohodě, čímž dal trhům jakousi naději.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H4


Z fundamentů posledního dne tohoto pracovního týdne stojí za zmínku spotřebitelská důvěra v USA, která vyjde v 16 hodin a v 19:15 svým projevem přispěje člen FEDu Eric Rosengren. Vzhledem k tomu, že je pátek a včerejší posílení britské měny bylo opravdu výrazné, tak přichází v úvahu možná korekce tohoto velkého pohybu. Není ale vyloučeno, že pozitivní naděje ještě chvíli vydrží. V takovém případě musí britská měna zdolat třítýdenní maxima okolo hodnoty 1,2560.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy