Ranní GBP/USD - Středa 9.10.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


V pondělí během prvního dne mé nepřítomnosti měnový pár GBP/USD nepřekvapil žádnou větší akcí a pohyboval se spíše do boku mezi střední žlutou zónou a prvním supportem. Druhý den, v úterý už byla obchodní seance trochu zajímavější, protože v noci z pondělí na středu už cena mírně překonala první supportní úroveň, ta se proměnila v rezistenci (pull back). Cena se ráno o tuto rezistenci zapřela a vyrazila o další dvě supportní úrovně níže. Za touto prudší reakcí se prý skrýval telefonát britského premiérského předsedy Borise Johnsona a německé kancléřky Merkelové spolu se zvyšující se šancí na tvrdý BREXIT. Sentiment pro britskou libru díky tomu nevypadá vůbec růžově. 


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnešní den nemá v makrokalendáři na programu důležité výsledky pro britskou, nebo americkou ekonomiku. Nejzásadnější událost se však naskytne v 17 hodin díky projevu šéfa amerického FEDu. Datum "tvrdého" BREXITu se nezadržitelně blíží a nervozita roste, proto dbejte při obchodování britské libry nejen s americkým dolarem zvýšené opatrnosti. Střední žlutá úroveň se posouvá o jeden level níže, jinak ponechávám vyznačené cenové úrovně bez úprav.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy