Ranní GBP/USD - Čtvrtek 8.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15Obchodování na měnovém páru GBP/USD se během včerejšího dne opět ubíralo bočním směrem plus mínus 30 pips od střední žluté cenové úrovně. Dokonce se vyskytla jedna hezká pullbacková situace, o které jsem se ale domníval, že bude cena pokračovat ještě více na jih. Což se však nestalo a cena se vydala zpět ke žluté úrovni.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1Makroekonomický kalendář nám ani dnes nenabízí pro GBP a USD žádný významnější fundament. Vyznačené cenové úrovně ponechávám beze změny a tedy jediné, co by mohlo výrazněji rozhýbat kurz libry proti dolaru je pokračování "hry" na přebíjenou mezi USA a Čínou pomocí cel a měnových manipulací. Tato situace škodí americkému dolaru a nedořešený BREXIT škodí britské měně. Takže kam se bude ubírat kurz páru GBP/USD záleží na tom, který negativní sentiment bude na trhu převládat.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.10.2019

09:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

21.10.2019

15:11

Přehled nejzajímavějších fundamentů nadcházejícího týdne. Příliš zajímavých makrodat nadcházející týden nenabídne a investoři budou nadále především sledovat vývoj vyjednávání o brexitu, jelikož se o víkendu nepodařilo sjednanou dohodu schválit v britském parlamentu. 

Podrobnosti

21.10.2019

11:38

Britská libra dnes vůči americkému dolaru dál posiluje. Prozatímní pozitivní náladu lze sledovat i na akciových indexech.

Podrobnosti