Ranní GBP/USD - Čtvrtek 7.11.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Včerejší obchodní seance byla opět v mírně sestupném směru o dvě vyznačené úrovně až do dnešního rána. V Británii došlo k rozpuštění parlamentu a strany se připravují na předčasné volby.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnešní den bude z hlediska fundamentů důležitý hlavně pro britskou měnu. Ve 13 hodin rozhodně Bank of England o výši úrokové sazby a ve 13:30 k tomu řekne pár slov guvernér Mark Carney. Investoři změnu neočekávají. Večer v 19 hodin proběhne v USA aukce 30letých dluhopisů. Umístění vyznačených cenových úrovní zůstává beze změny až na střední žlutou úroveň, která sestoupila o jeden level níže. Pokud nenastane nějaké nečekané prohlášení, mohlo by se dnes jednat o klidnou obchodní seanci.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy